Натуральні пухові подушки служать роками і навіть десятиліттями. Часто вони переходять молодятам у спадок від батьків. Але не всі знають, що пір’я і пух насправді служать не більше 20 років. І впродовж цього терміну їх потрібно час від часу чистити.
Є кілька способів оновити пір’я вдома, також можна віднести його до спеціалізованої фірми.
Як розповів Борис КАТАСОНОВ, директор фірми, яка надає послуги з чищення пір’я та реставрації подушок, пух і пір’я – органічні речовини, які з часом старіють. Термін життя гусячого пір’я – приблизно 20 років. "Довше користуватися ними не можна, потрібно замінювати на нові", – наголошує фахівець.
Чистити подушки з наповнювачем з пуху і пір’я потрібно не рідше одного разу на п’ять років. А якщо приміщення вологе, то й частіше.
– Чистити пух і пір’я потрібно насамперед тому, що це наше здоров’я, – пояснює Борис Катасонов. – Під час чищення ми видаляємо пил, завдяки кварцуванню знищується небажана для нас мікрофлора. Пір’я стає чистим і пухнастим.
Фахівець вважає, що чищення у домашніх умовах також ефективне, проте не всі мають таку можливість, а справа ця досить клопітка.
Сучасні способи чищення пір’я і пуху забирають мало часу і коштують недорого. Крім того, отримати почищену подушку можна у новому напірнику. Адже будь-яка тканина з часом забруднюється і протирається. "А якщо в людини є багато подушок і їй стільки не потрібно, можна зробити ковдру з цього пуху, – розповідає Б. Катасонов. – І це коштує недорого, особливо якщо порівняти з вартістю нових ковдр".
Віддаючи подушку на чищення, треба враховувати те, що з роками пір’я частково перетворюється на пил. Тому назад ви отримаєте чисту, але трохи меншу за розмірами річ.
Навіщо чистити подушку
– Під час сну людина пітніє, цю вологу вбирає подушка. Також туди потрапляють лупа і слина.
– Пір’я , вбираючи вологу, виділяє неприємний запах прілості.
– У подушці може з’явитися пиловий кліщ, демодекс, які спричиняють алергію.
– У подушці накопичується пил.
– За роки користування пір’я перетирається, залишаючи остяки.
– Якщо подушку довго не чистити, пір’я і пух збиваються у грудки.
Прання вдома
Напірник потрібно розпороти і висипати пух та пір’я у підготовлений мішок із марлі. Зав’язати його та промити під сильним струменем води. Якщо пір’я дуже брудне, його (звісно, у мішку) можна попрати у мильному розчині і прополоскати.
Після того, як вода стече, пір’я потрібно просушити у мішку на свіжому повітрі. Варто уникати прямого потрапляння на нього сонячних променів. Пір’я потрібно часто збивати, щоб воно швидше просохло.
Вартість
Чищення кілограма пір’я коштує 6,5 гривні.
Марина Карасьова
16-07-2011, 13:13
0
15 279