Звичайний пилосос не завжди якісно виконує свою роботу. Підприємець Валерій ПАШКЕВИЧ каже, що під час прибирання він викидає найменші частинки пилу через фільтр у повітря, яким ми дихаємо, а це погано впливає на здоров’я. Чоловік розповів, що альтернатива цьому пристрою є – автоматичний пилосос. Його вмонтовують у стіни кімнат. "У США такі пристрої використовують приблизно 40 років, а для нас лише зараз це – ноу-хау", – додав Валерій Вадимович.
Отвори для шлангу вмонтовують у стіну
Пневматичні розетки пилососа вмонтовують по всьому будинку так, щоби забезпечити зручний доступ та можливість прибирання будь-якої зони. Підприємець каже, що, як правило, розетки вмонтовують внизу стін або в підвісній стелі.
– Залежно від довжини шлангу (вона становить від 6 до 15 метрів) з однією розеткою можна прибрати площу до 100 квадратних метрів, – каже В. Пашкевич. – Пилюка та сміття під час прибирання відводяться до центрального силового блоку. Силовий блок автоматичного пилососа встановлюють поза межами житлової зони. У квартирі це може бути балкон, лоджія, а в будинку – гараж, підвал, технічне приміщення. Трубопровід потрібно планувати під час будівництва чи ремонту будинку. Їх вмонтовують у стінах, комунікаційних шахтах, за підвісною стелею або під підлогою, не порушуючи інтер’єру. У стінах чи підлозі вмонтовують вхід – пневматичні клапани-розетки – для того, щоби створити зручність під час прибирання (із розрахунком на 50-60 квадратних метрів площі).
Контейнер для сміття слід чистити раз на місяць
За словами підприємця, автоматична пилососна система постійно перебуває в режимі очікування. Для того, щоби пристрій запрацював, достатньо лише вставити шланг для прибирання в одну із пневморозеток.
– Крім того, автоматичні пилососи мають ще й пневмолоток (автоматичний збирач сміття), який встановлюють, як правило, в коридорі або на кухні, –каже чоловік. – Для того, щоби підмести сміття, потрібно лише натиснути на педаль.
Обслуговування автоматичних пилососів не потребує зусиль. "Потрібно лише один раз на місяць чистити контейнер для сміття", – додав підприємець.
Установка автоматичного пилососа нині коштує від 700 доларів. За тисячу доларів нині можна облаштувати таку систему у двокімнатній квартирі.
– Нещодавно встановлював автоматичний пилосос у п’ятиповерхівці. Клієнтові це "задоволення" обійшлося у менше, ніж 3,5 тисячі доларів, –додав підприємець. – В усьому світі центральні пилососи вже давно стали невід’ємною частиною сучасного будинку. У Чернівцях нині такі автоматичні пилососні системи ще не надто популярні. Хоча, сподіваюся, невдовзі вони користуватимуться величезним попитом.
Переваги
– Найменшу пилюку, яка найбільше шкодить здоров’ю, не може прибрати звичайний пилосос. Автоматичний з цим впорається.
– Прибирання безшумне.
– Вмонтовані пилососи, порівняно зі звичайними, економлять електрику вп’ятеро. Система автоматичного прибирання споживає менше електрики за рахунок того, що енергія витрачається тільки на всмоктування.
Недоліки
– Планувати встановлення системи автоматичного прибирання потрібно під час будівництва чи ремонту будинку.
– Складний монтаж системи. Для встановлення її потрібно як мінімум три-чотири дні.
– Висока вартість (від 700 доларів).