По двісті балів на зовнішньому незалежному оцінюванні набрали 11 буковинців. Усі ці діти – "круглі" відмінники з першого класу, закінчили навчальні заклади із золотими медалями, є переможцями та призерами багатьох олімпіад, конкурсів.
Але талановиті ці діти не лише у навчанні. У кожного з них своє цікаве захоплення.
Наприклад, переможець всеукраїнської олімпіади з біології Андрій ВОЛКОВ має вдома потужний телескоп. Уночі з вікна своєї кімнати він любить спостерігати за зоряним небом. Андрій може розповісти все про будь-яку зірку. Також в Андрія висить на стіні карта світу, він без запинки вкаже, де яка країна знаходиться й назве її столицю. Та найцікавіше захоплення Андрія – це орігамі. Із барвистого паперу хлопець створює хитромудрі прикраси. Щодо спорту, то це не для Андрія. Як зізнається хлопець, йому нецікаво, хто скільки разів забив м’яч чи за скільки раундів "вирубав" супротивника.
Випускниця ліцею №1 Наталя ШИШКО з дитинства займається сучасники танцями. Нині, щоправда, у дівчини менше вільного часу, адже вона вирішила присвятити себе навчанню. І все-таки, як тільки Наталя чує музику, її тіло саме починає рухатися в такт. Окрім улюбленої математики, Наталя добре знає німецьку мову. А в майбутньому мріє стати програмістом. Причому професіоналом, який створить захист від хакерів.
Ще один випускник ліцею №1 Юхим ФАЙНКІХЕН грає в шахи з першого класу. Він досяг звання кандидата у майстри спорту. Саме завдяки грі у шахи, вважає Юхим, йому вдалося здобути двісті балів на тестах із математики. Адже ця гра розвиває логічне мислення. У майбутньому мріє працювати в СБУ.
– Я – великий патріот своєї країни і хочу навести у ній лад, – каже Юхим. – Тому вирішив обрати саме таку професію.
А випускник гімназії №4 Павло МЕЛЬНИЧУК колись займався східними єдиноборствами. нині час від часу ганяє з хлопцями у футбол.
– Не люблю робити щось просто так, – напівжартома зізнається Павло. – Від усього, чим займаюся, мені має бути якась користь. Колись я був доброю дитиною, але життя змусило стати трохи черствішим. Як і кожен хлопець, люблю машини, спорт. Впевнений, що колись стану олігархом і матиму свій бізнес.
Восьмеро із дітей, які набрали 200 балів – випускники чернівецьких навчальних закладів і лише троє – із районів. Усі – випускники гімназій, ліцеїв та коледжів.
Про це "МБ" повідомили в обласному інституті післядипломної освіти та Івано-Франківському центрі оцінювання якості освіти.
Торік в області по 200 балів на тестах набрали семеро.
Галина МАРКІВ
У кого 200 балів?Тестування з української мови та літератури на 200 балів склали випускниці Чернівецької гімназії №4 Марія Галушка та Юліана Костишина.
З англійської мови максимальний результат у двох випускників цієї самої гімназії – Павла Мельничука та Олександра Пухальського.
Тести з математики на 200 балів написали четверо: випускники ліцею №1 Наталя Шишко та Юхим Файнкіхен, випускник гімназії №1 Олександр Сорочан і випускник Сторожинецького ліцею Дмитро Лимаренко.
Біологію з максимальним результатом склали випускник Чернівецької гімназії №2 Андрій Волков та Хотинської гімназії Олег Зварічук.
Двісті балів на тестах з історії – у випускника Сторожинецького лісового коледжу Андрія Крилюка.
Думка вчителяПауль ПШЕНІЧКА, вчитель фізики та астрономії ліцею №1:
– Кілька років тому я провів моніторинг знань 800 учнів області. І серед них виявив більше ста дуже здібних дітей. Це ще раз доводить, що у сільських регіонах діти не поступаються знаннями учням міських шкіл, а часто і переважають. Те, що більшість учнів, які набрали по 200 балів на тестах, із Чернівців, певне, свідчить про те, що у місті просто вищий рівень вимог до учня, більше нового обладнання, доступу до інформації. Усі ці учні закінчили школи нового типу. І це не дивно. Все-таки у спеціалізованих школах діти вже відібрані, більш мотивовані, старанні. Вони знають, які саме предмети повинні досконало вивчити і до яких вузів вступити.
11-07-2011, 11:56
0
1 557