У будинках на вулиці Гонти впродовж півтора місяця з’являються тріщини. Мешканці переконані, що їхні будинки руйнуються через будівництво офісного центру на вулиці Гонти, 20. Мешканка вулиці Ірина СЕВАСТЬЯНОВА вже понад місяць конфліктує з представниками благодійної організації "Справа Кольпінга", яка замовила це будівництво. У пошуках правди жінка зверталася до депутатів Верховної Ради, СБУ, Генпрокуратури… Адже, на її думку, зруйнуватися можуть старі будинки кількох вулиць.
Мешканці вулиці показують на двох будинках свіжі тріщини приблизно метр завдовжки.
– На початку травня тут розпочали це будівництво, – каже І. Севастьянова. – Нашою вулицею вночі почали їздити КамАЗи, хоча вантажівкам пересуватися тут заборонено. Котлован викопали менше, ніж за добу. Відтоді в будинках почали з’являтися тріщини. Боїмося, що будинки можуть посунутися і просто розвалитися. Будівельники щодня відкачують із котловану багато води. Ми неодноразово намагалися зупинити це будівництво. Але люди, які там працюють, нам лише погрожують і називають "бидлом".
Згідно з висновками геологів, копати землю чи будувати тут не можна: грунтові води знаходяться дуже близько до поверхні. Про те, що будівництво нового приміщення на вулиці Гонти небезпечне, каже і депутат Першотравневої ради Мирослав ГУЦУЛ:
– Якщо й надалі триватиме це будівництво, вода може вийти назовні. Мене дивує, що цій організації тут взагалі дозволили будувати.
Ми звернулися до представника організації "Справа Кольпінга" у Чернівцях Ігоря МАНЗЮКА, а у відповідь почули: "Всі питання щодо цього будівництва адресуйте на вул. Хмельницького, 64 (департамент містобудівного комплексу та земельних відносин, – авт.). Мене дістали: всі навколо лише скаржаться на мене. Давайте об’їдемо увесь район і подивимося, де будинки не тріскають!"
У департаменті містобудівного комплексу та земельних відносин вважають, що будівництво на вулиці Гонти відбувається без порушень.
– Дозвіл на це будівництво надав виконавчий комітет міської ради, – каже Сергій ШУЛЯЄВ, начальник архітектурно-планувального відділу управління містобудування та архітектури. – Згідно з документами, тут нічого не порушено: є позитивні висновки служб. Усе, на що скаржаться сусіди, – надумано.
– Я ще не повністю вивчив усі документи та висновки фахівців щодо цього будівництва. Однак уже помітив численні розходження з проектною документацією, – каже юрист Дмитро ПАЛАДЯН. – У проекті зазначено, що це буде двоповерхове приміщення. А насправді тут будують три поверхи. А сусідні будинки справді руйнуються.
Юрист впевнений, що зупинити будівництво мешканці вулиці можуть лише через суд. Однак перед цим міська влада має замовити незалежну експертизу, яка оцінила би небезпеку ситуації.
Микола КОБИЛЮК