Міжнародне дослідження громадської думки виявило, що більшість українців не задоволені рівнем життя, найбільше стурбовані хабарництвом у системі охорони здоров'я і значна частина з них готові поступитися демократичними свободами в обмін на економічне зростання.
За даними дослідження, проведеного для Європейського банку реконструкції та розвитку і Світового банку у 29 країнах Західної і Східної Європи та Середньої Азії, східноєвропейці 2010 року більше потерпали, але мали більше надій на покращення життя у майбутньому.
Лише 30% опитаних українців заявили, що вони задоволені життям. Цей показник в Україні знизився у порівнянні з 2006 роком на 8% і є нижчим середнього показника у країнах з перехідними економіками.
Найбільше рівень задоволення життям за чотири роки знизився у представників українського середнього класу та молоді.
Лише 25% опитаних українців висловили підтримку політичній системі, яка би поєднувала демократію та вільно-ринкові економічні принципи.
Майже одна п’ята частина опитаних в Україні взагалі заявили, що політична та економічна система не мають значення і близько 15% висловилися за планову економіку та авторитарний стиль правління за певних обставин.
Українські респонденти також припускали, що готові були би відмовитися від політичних свобод в обмін на економічне зростання.
Корупцію українці назвали однією з найбільших проблем і особливо їх турбує потреба платити хабарі медикам.
Найбільш задоволені рівнем життя після країн західної Європи виявилися мешканці Таджикистану, який досі потерпає від наслідків багаторічної громадянської війни. З усіх країн найоптимістичніші надії на майбутнє висловили опитані в Узбекистані – в країні з одним з найжорстокіших режимів у Середній Азії. Про це повідомляє "Кореспондент".
1-07-2011, 09:11
0
2 120