RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » «Тут краще, ніж у Києві й Криму»

"Ми приїхали у табір відпочити від батьків…" – такими радісними вигуками дітей розпочалося відкриття табору "Вербиченька" у селі Давидівка на Сторожинеччині. "Вербиченька" – один із найбільших таборів в області, розрахований на 400 місць.
Цього року у таборі рекордна кількість дітей – 360.

За словами багаторічного директора табору Дарії КУШНІР, вперше після кризи тут зібралося стільки хлопців і дівчат. Хоча за увесь час існування (табору майже 60 років) не було ще жодної зміни, яку довелося би закрити через відсутність дітей.

Такої дискотеки у місті не побачиш

Будиночки, у яких живуть дітлахи, дерев’яні. Найкращими вважають двоповерхові будинки з ганками. Тож юні відпочивальники, які перші приїжджають до табору, намагаються одразу зайняти "козирні" місця. Затишно і в невеличких хатинках із гостроверхими дахами у гуцульському стилі. Вони розташовані півколом. Ще 16 таких будиночків на 80 місць добудували кілька років тому.

Розваг вистачає: майданчик для гри у футбол та баскетбол, тенісні столики, зала для перегляду телевізора, велика фільмотека. І, звісно, дискотека, яку влаштовують щовечора. Саме вона приваблює до табору багатьох дітей, у тому числі й чернівецьких. Якщо у місті мало хто з підлітків буває у нічних клубах, то тут можуть повеселитися й пострибати всі.

Їдальня складається із двох просторих кімнат. Годують смачно й ситно. Наприклад, у день відкриття табору на вечерю була піца.

– Хороше харчування – це те, чим славиться наш табір, – запевняє директор Дарія Яківна. – Часто діти самі замовляють нам те, що хотіли би сьогодні з’їсти. Наші кухарі готують їм налисники з м’ясом, голубці, суп із фрикадельками, червоний борщ з пампушками, пироги, булочки, млинці, бутерброди із сиром та ковбасою, салати. За п’ять днів роботи у таборі діти вже двічі їли абрикоси, банани. Також даємо їм солодке – вафлі, шоколадки. Харчування – п’ять разів на день.

"Мрія – спорудити басейн"

Чимало дітей уже не вперше відпочивають у "Вербиченьці". Наприклад, 13-річна Валерія АЛЄКСЄЙЦЕВА живе у Києві. Проте влітку приїжджає до табору і залишається тут і на другу, і навіть на третю зміни.

– Народилася у Чернівцях, а у три роки батьки мене забрали до Києва, – розповідає Валерія. – Але у Києві влітку нічого роботи – там спекотно і друзі всі роз’їжджаються. Тож я щоліта їду до бабусі у Чернівці, також відпочиваю у "Вербиченьці". Бувала у багатьох таборах у Києві, Криму, але тут мені подобається найбільше. Тут дуже весело, чудові вожаті. Знайшла чимало друзів. Було в мене тут і захоплення…

– Цього року у нас відпочивають діти з усіх районів, – розповів голова обласної профспілки працівників лісового господарства Володимир БАРАБАХ. – Переважно – із сільської місцевості. 45 відсотків путівок на другу (розпочинається 12 липня) та третю зміни вже розкуплено. Вартість путівки – 2098 гривень. Увесь наш персонал налічує понад 70 осіб. Цього року приблизно 20 студентів педагогічного коледжу та Чернівецького національного університету проходять у нас практику. Цього року ми купили нову пральну машину, 200 ліжечок, подушки, матраци, холодильне обладнання, виклали плиткою доріжки. У планах, якщо вистачить коштів, – будівництво ще одного корпусу хоча би на 30 місць. А також мріємо спорудити на території табору басейн…
Галина МАРКІВ

Довідка
Табір "Вербиченька" відкрили у 1950-х роках. Спочатку він мав назву "Буковинський Артек". 1961 року його назвали на честь Юрія Гагаріна. Пізніше табір називали "Ивушка", і вже за часів незалежної України назву переклали на "Вербиченька".
Загальна площа табору – 4,8 га.

Коментар
"На третю зміну табори можуть залишитися майже без дітей"
Дмитро ДОРОШ, начальник відділу духовних інтересів трудящих облпрофради:
– На території області працюють 12 літніх таборів. Більшість із них відкрили першу зміну 10-12 червня. Табори заповнені у середньому на 73 відсотки. Це приблизно стільки ж, скільки й минулого року. Найдешевші путівки – 1429 гривень – до дитячо-спортивного оздоровчого табору "Буковинка" у селі Репужинці Заставнівського району. Найдорожчі – до табору "Буковинське орлятко" у селі Глибочок Сторожинецького району – три тисячі гривень.
Значну частину коштів на путівки для дітей з державного, обласного і міського бюджетів уже фактично опрацьовано. При цьому вартість путівок зросла. Через це можуть виникнути проблеми з наповненістю таборів у третю зміну.
25-06-2011, 14:54
Коментарів 0 Переглядів 3 413

Теги -
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях

За попередньою інформацією ДТП з потерпілими.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.