RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » У половині таборів – недобір дітей

Майже півтори тисячі дітей відпочивають нині у таборах Буковини. 70 відсотків із них – пільговики. У першій зміні оздоровлюються більша частина сиріт Чернівців, обдаровані діти, діти з багатодітних родин та ті, які перебувають на диспансерному обліку тощо.

У багатьох батьків немає змоги купувати путівки

– Нині в області працюють дев’ять оздоровчих таборів, – повідомив начальник відділу захисту духовних інтересів трудящих Чернівецької обласної ради профспілок Дмитро ДОРОШ. – Ще три відкриють після 17-19 червня. Під час першої зміни буковинські табори на 73 відсотки наповнені дітьми (у цей період минулого року – на 60-63 відсотки). Половина таборів – із недобором дітей (переважно приватних, а не тих, які підпорядковуються обласному управлінню освіти).

– Під час першої зміни у таборі "Юність" відпочивають 156 дітей, – розповідає голова обласної організації профспілки працівників ЖКГ, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення Лідія ТКАЧУК. – 60 із них – пільгової категорії. Можливість оздоровити їх отримали, вигравши тендер. Півтори сотні відпочивальників – це мало, адже табір розрахований на 400 місць. Гадаю, причина недобору у тому, що діти ще відвідують пришкільні табори (до 14 червня, а 10 червня у нас розпочалася зміна). Дехто ще складає іспити. Дітей з інших областей особливо не запрошували – думали, що табір наповниться буковинцями. Та державні служби, які організовують відпочинок дітей, за нас забули... Крім того, батьки нині не мають змоги заплатити навіть господарську допомогу за путівку. До нашого табору вона становить 1100 гривень (решту – 798 гривень – вносить Фонд соціального страхування). Не мають можливості допомогти батькам і невеликі профспілкові організації. Хотілося би закликати державні установи пропорційно розподіляти кошти по таборах. Нині виграють ті, які надають путівки за найменшою ціною, навіть якщо умови проживання дітей не на накрайщому рівні. Ми ж не можемо зменшити вартість путівки через подорожчання витрат. Крім того, прагнемо покращити матеріально-технічну базу: за три роки поставили у чотирьох корпусах дерев’яні ліжка, на 30 відсотків замінили тумбочки. Хотілося би реконструювати басейн, але для цього немає достатніх коштів (на реконструкцію потрібно 300 тисяч гривень).

Путівки є і для дітей, і для дорослих

– Цього року стовідсотково заповнили табір дітьми, – зазначає в. о. головного лікаря пансіонату "Зелені пагорби" Анатолій ШЕШУРЯК. – Переважно – пільговиками. Торік під час першої зміни відпочивальників було менше – приблизно 160-170. Цього року виграли тендер на оздоровлення пільговиків в обласному управлінні у справах сім’ї, молоді та спорту. Допомогли профспілкові організації та відділи освіти з Глибоцького, Кіцманського, Путильського та інших районів. Оздоровлення 120 дітей частково сплатив Фонд соціального страхування. Хто з дітей та дорослих забув придбати путівку, може це зробити і нині (вартість "дитячої" – 90 гривень за добу, "дорослої" – 135). Забронювати місце у пансіоні бажано за два тижні до заїзду.

Як повідомили у Чернівецькій обласній раді профспілок, протягом цього року планують оздоровити 50 відсотків усіх дітей шкільного віку.

– Фінансування, яке виділили на оздоровлення дітей цієї категорії, не набагато більше, ніж торік, – проінформував Дмитро Дорош. – Але через збільшення витрат на харчування та енергоносії вартість путівок зросла... Доводиться оздоровлювати насамперед тих дітей, батьки яких працюють. Тоді економимо кошти з обласного та місцевого бюджетів, адже частину суми компенсує Фонд соціального страхування. Прикро, бо іноді дитина, у якої мати та батько не працюють або ведуть асоціальний спосіб життя, сумлінно вчиться, виявляє творчі здібності. Чому їй не надати путівку?
Олеся ДЛУЖАНСЬКА

Цифри

Три табори Буковини
наразі заповнені дітьми:
"Лунка" – 160 дітей,
"Зелені пагорби" – 200 дітей, "Калинка" – 170 дітей.

До речі...

Цього року в таборах Буковини відпочивають діти з Київської, Одеської, Івано-Франківської, Хмельницької та Тернопільської областей. Їх, швидше за все, приваблює вартість путівок, які є одними з найдешевших в Україні. Середня ціна за 21-денний відпочинок – 2000 гривень. Тоді як у Києві, Дніпропетровську та Криму дешевше, ніж за 3000 гривень, відпочити ніде. 
17-06-2011, 15:32
Коментарів 0 Переглядів 2 019

Теги -
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях

За попередньою інформацією ДТП з потерпілими.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.