Сироватки проти зміїної отрути немає

у номері / суспільство
1 848
0
В області немає сироватки проти зміїної отрути. Подібні ліки не ліцензовані в Україні. Їх медичні заклади замовляють індивідуально. Обласне управління охорони здоров’я наприкінці квітня звернулось до міністерства із проханням закупити препарати.

– На кожен район потрібно по дві-три дози протиотрути, – розповідає начальник відділу охорони материнства та дітей Головного управління охорони здоров’я ОДА Марія ПОЛІЩУК. – Одна доза сироватки російського виробництва коштує 500 гривень, польського – 2500. Міністерство обіцяє закупити російську сироватку.

Дві-три дози протиотрути в області використовували попередніми роками. Щоправда, деколи і закуплені препарати використовувати не було потреби. І в них просто спливав термін дії.

Фахівці стверджують, що в Чернівцях гадин боятися не варто. У місті водяться тільки вужі, а вони неотруйні.

– В області з отруйних змій зустрічається тільки гадюка, – розповідає завідувач відділу природи краєзнавчого музею Ігор ШКІЛЬСЬКИЙ. – Ви можете натрапити на неї в гірських районах або на Хотинщині. Та й то дуже рідко. Я кілька разів виїжджав на пошуки гадюки, проте траплялися тільки вужі. Гадюка має на тілі сіру зигзагоподібну смугу. У вужа ж позаду голови – дві яскраво-червоні плями і сам він зверху чорного кольору.

Торік рятувальники виїжджали на відлов змій 10 разів. Цього року були два такі випадки.
Під час походів у гори чи інші місця, де водяться гадюки, рятувальники радять бути обережними.

– Змії кусають для самозахисту, коли людина несподівано наступає, хапає рукою разом із травою, переслідує їх, – розповідає командир Чернівецького воєнізованого аварійно-рятувального загону МНС Сергій САВЄЛЬЄВ. – Отрута швидко вражає життєво важливі системи організму людини – серцево-судинну, кровотворну, нервову. У вкушеного вже через півгодини наступають загальні ознаки отруєння: слабість, головний біль, блювання, задуха, запаморочення, з’являється набрякання тканин, запалення лімфатичних вузлів.
Михайло САЛІТРА

Якщо вас
вкусила гадюка:

У перші хвилини після укусу варто спробувати відсмоктати частину отрути з рани.
Кров’янисту рідину, яку відсмоктуєте, треба відразу ж спльовувати.
Відсмоктувати не можна людям, у яких у роті є язви та рани.
З підручних матеріалів на уражену кінцівку накладають шину.
До місця укусу рекомендують прикладати холод, давати пити якомога більше рідини.
Припалювати рану не можна.
Ввести протиотрутну сироватку, а також серцево-судинні засоби.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм