Свої професії презентували учні профтехучилищ 21 травня у парку Т. Шевченка.
Представників яких лише професій тут не було: столяр, різьбяр по дереву, живописець, маляр, плиточник, реставратор декоративних штукатурок, кухар, кондитер, бармен, перукар… Майже всі учні ПТУ, з якими спілкувалася кореспондент "МБ", розповіли, що, попри навчання, вже мають заробіток завдяки своїй професії.
19-річний учень Чернівецького професійного ліцею залізничного транспорту Іван АПОСТОЛЮК навчається за спеціальністю "машиніст холодильних установок". Хлопець пішов стопами батька і не жалкує про це – вже відтепер має заробіток.
– У вільний від навчання час мене запрошують до магазинів ремонтувати холодильне обладнання, – каже Іван. – Тож вже можу заробляти на себе сам.
Після закінчення ліцею не хвилююся, де працюватиму, – роботи достатньо. Фахівців моєї професії дуже мало.
Учениця професійно-технічного училища №3 Наталія КРАСНЮК навчається за спеціальністю "перукар-модельєр, манікюрниця". Дівчині дуже подобається її професія, яка, до того ж, і гроші вже приносить: "З дитинства любила робити зачіски та манікюр. Тренувалася на ляльках, а також молодшій сестричці Оленці. Цього року закінчую навчання. І вже працюю у перукарні та заробляю гроші".
Алла ЦАРУК навчається на четвертому курсі профтехучилища №3 за спеціальністю "модельєр-конструктор". Дівчина вже має невеличкий бізнес –вишиває бісером горбатки і продає їх за ціною від 2000 гривень: "Горбатки в мене охоче купують, особливо молодь. Адже зараз модні національні мотиви. Хочу розпочати власний бізнес і шити одяг".
Нині в області є 16 профтехучилищ. Вони здійснюють підготовку з 71 спеціальності. Заступник начальника Головного управління освіти і науки ОДА Анатолій ШВЕЦЬ: "Часто учні освоюють одразу по дві-три спеціальності, і це розширює їхні можливості. У ПТУ навчається майже сім тисяч учнів. Протягом останніх п’яти років ми повністю виконували держзамовлення, яке становило
3 тисячі 95 місць. А минулого року держзамовлення довелося ще й збільшити на 116 місць – такий великий був попит".
Минулого року 81 відсоток випускників ПТУ знайшов роботу за фахом.
– Перш ніж набирати учнів на ту чи іншу спеціальність, ми вивчаємо ринок праці та укладаємо договір з підприємцем-замовником, – каже Анатолій Швець. – Нині робітничі професії більш затребувані, ніж професії випускників вузів. Часто звичайний робітник має вищу зарплатню, ніж юрист.
Галина МАРКІВ
24-05-2011, 17:42
0
2 445