Учні ПТУ заробляють вже під час навчання

у номері / суспільство
2 460
0
Свої професії презентували учні профтехучилищ 21 травня у парку Т. Шевченка.

Представників яких лише професій тут не було: столяр, різьбяр по дереву, живописець, маляр, плиточник, реставратор декоративних штукатурок, кухар, кондитер, бармен, перукар… Майже всі учні ПТУ, з якими спілкувалася кореспондент "МБ", розповіли, що, попри навчання, вже мають заробіток завдяки своїй професії.

19-річний учень Чернівецького професійного ліцею залізничного транспорту Іван АПОСТОЛЮК навчається за спеціальністю "машиніст холодильних установок". Хлопець пішов стопами батька і не жалкує про це – вже відтепер має заробіток.

– У вільний від навчання час мене запрошують до магазинів ремонтувати холодильне обладнання, – каже Іван. – Тож вже можу заробляти на себе сам.

Після закінчення ліцею не хвилююся, де працюватиму, – роботи достатньо. Фахівців моєї професії дуже мало.
Учениця професійно-технічного училища №3 Наталія КРАСНЮК навчається за спеціальністю "перукар-модельєр, манікюрниця". Дівчині дуже подобається її професія, яка, до того ж, і гроші вже приносить: "З дитинства любила робити зачіски та манікюр. Тренувалася на ляльках, а також молодшій сестричці Оленці. Цього року закінчую навчання. І вже працюю у перукарні та заробляю гроші".

Алла ЦАРУК навчається на четвертому курсі профтехучилища №3 за спеціальністю "модельєр-конструктор". Дівчина вже має невеличкий бізнес –вишиває бісером горбатки і продає їх за ціною від 2000 гривень: "Горбатки в мене охоче купують, особливо молодь. Адже зараз модні національні мотиви. Хочу розпочати власний бізнес і шити одяг".

Нині в області є 16 профтехучилищ. Вони здійснюють підготовку з 71 спеціальності. Заступник начальника Головного управління освіти і науки ОДА Анатолій ШВЕЦЬ: "Часто учні освоюють одразу по дві-три спеціальності, і це розширює їхні можливості. У ПТУ навчається майже сім тисяч учнів. Протягом останніх п’яти років ми повністю виконували держзамовлення, яке становило
3 тисячі 95 місць. А минулого року держзамовлення довелося ще й збільшити на 116 місць – такий великий був попит".

Минулого року 81 відсоток випускників ПТУ знайшов роботу за фахом.

– Перш ніж набирати учнів на ту чи іншу спеціальність, ми вивчаємо ринок праці та укладаємо договір з підприємцем-замовником, – каже Анатолій Швець. – Нині робітничі професії більш затребувані, ніж професії випускників вузів. Часто звичайний робітник має вищу зарплатню, ніж юрист. 
Галина МАРКІВ
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм