Чернівчани Василь та Уляна Хащуки, які цього року перемогли у міському конкурсі "Молода сім’я", увесь вільний час намагаються проводити разом. У них спільна компанія, спільні захоплення. Подружжя разом із друзями їздить у гори, на фестивалі, навідується на тематичні вечори, проводить свята.
– Ми так багато часу проводимо на роботі, що не встигаємо одне одному набриднути. Тому відпочивати намагаємося разом, – каже Уляна. – Зрідка, якщо Василь цілодобово чергує (він лікар), я можу сама піти до філармонії на концерт. Нам добре разом, тому немає потреби розважатися окремо.
А Володимира та Світлану Цидельковських поєднує не лише те, що вони разом навчалися в інституті, а й захоплення танцями. Тож і зараз вони частенько ходять на дискотеку, щоби потанцювати.
– Іноді дружина відпочиває окремо від мене з подругами, а я – з друзями, – розповідає Володимир. – Єдине, що мені не подобається, – коли Світлана без мене ходить на дискотеку. Дозвілля можна проводити окремо, головне – довіряти одне одному. Ми ж все-таки намагаємося більше часу бувати разом. Іноді розважаємося у спільній компанії, іноді хочеться удвох піти до театру, посидіти у ресторані чи якомусь іншому романтичному місці, де можна поспілкуватися.
Валентина та Роман Рогови вважають, що дозвілля варто проводити разом, але в міру – так, щоб не набриднути одне одному.
– Ми часто ходимо на танці, сидимо в кафе, катаємося на ковзанах, роликах, граємо в боулінг, – каже Роман. – Бувають вечори, коли сидимо вдома: дружина – перед телевізором, я – перед комп’ютером. Але іноді треба відпочивати одне від одного. Дружині хочеться поспілкуватися з подругами, мені – з друзями випити пива. Щочетверга у нас із друзями традиція – ми ходимо грати у більярд. Дружина у цей час відпочиває з подругами. Не варто обмежувати особистий простір іншої людини. Бо якщо постійно муляти одне одному очі, це швидко набридне.
Галина МАРКІВ
Коментар
Оксана ПЕНДЕРЕЦЬКА,
психолог:
Дуже важливо, щоб у подружжя були спільні інтереси і дозвілля – це зміцнює сім’ю. З іншого боку, якщо увесь час проводити разом, це може призвести до втоми одне від одного. Треба, зрештою, дати можливість засумувати одне за одним. Ідеальний варіант – рівновага між спільним і окремим відпочинком. Тобто певний час проводити разом, але мати і свої товариство, захоплення, хобі. Тут важливо, звісно, щоби між подружжям була довіра. Але такий варіант дає свої бонуси – накопичена під час дня напруга не виливається на сім’ю, члени подружжя не стають нецікавими одне для одного. Так, є спільні інтереси, компанія, спільний спосіб проведення дозвілля, але водночас є якийсь свій окремий шматочок простору, свої друзі. Зрештою, іноді хочеться просто побути наодинці.
Звісно, у всьому має бути міра. Якщо ж хтось із подружжя, наприклад, чоловік, майже не буває вдома, дозвілля проводить окремо від дружини, це означає, що він сильно недоотримує чогось вдома. Зрештою, якщо інший член подружжя постійно сидить вдома – це його вибір. Адже ніхто нікого не тримає насильно.
Щодо відпусток, то їх краще проводити разом. Дуже важливо, щоб у подружжя були спільні приємні спогади. Бо може виникнути ситуація, коли сім’я протягом року разом переживає неприємні моменти, а коли настає відпустка, на душі добре і легко, але виникає втома одне від одного. Це може закарбуватися у підсвідомості – що разом подружжя переживає тільки негатив”.
23-05-2011, 16:40
0
1 576