Більшість буковинців обирає альтанки саме навесні, коли можна комфортно відпочивати на свіжому повітрі. Які альтанки пропонують виробники цього сезону та де їх найкраще облаштувати, "МБ" попросив розповісти фахівців.
В альтанці можна відпочивати і взимку– Виготовити альтанку не проблема. Для цього лише потрібно встановити чотири стовпи та накрити їх дахом, – жартує комерційний директор однієї з будівельних компаній, які виготовляють альтанки, Григорій ПРОКОПЕЦЬ.
Простеньку альтанку може виготовити будь-хто, проте оригінальні альтанки у вигляді будиночків, що служитимуть багато років, виготовляють спеціалісти.
– Виготовляємо різні альтанки: прямокутні, шестикутні, восьмикутні і навіть круглі та в китайському стилі, – каже Григорій Прокопець.
Щоправда, вартість незвичайної альтанки буде значно вищою. Г. Прокопець зауважує, що, крім звичайних весняно-літніх альтанок із відкритими стінами, можна зробити й зимовий варіант.
– Щоби посидіти в альтанці пізньої осені чи взимку, спеціально виготовляємо вікна та скляні двері, – розповідає пан Григорій. – У такому разі альтанка стає схожа на павільйон, проте жодним чином не змінює своє призначення – для відпочинку.
Виготовлення однієї альтанки займає у спеціалістів чимало часу. Як правило, над однією альтанкою працює один спеціаліст.
– Одну альтанку виготовляємо трохи більше тижня, – каже Григорій Прокопець. – Проте якщо альтанка оригінальної форми чи дизайну, до роботи залучають по троє майстрів.
Переважно встановлюють у тихому місціЗазвичай альтанки виготовляють з дерева. Хоча й часом бувають із цегли та каменю. Особливу увагу при виготовленні альтанок майстри звертають на матеріали для даху, щоби він був міцним і не протікав.
– Зазвичай покриття альтанки роблю із цементно-піщаної черепиці, – розповідає майстер із виготовлення Іван ОКТАВІАНОВИЧ. – Її замовник купує сам.
Іван Октавіанович зауважує, що розміри альтанок – найрізноманітніші. Зазвичай, від 5 до 20 кв. м. Якщо ж під дахом бесідки треба розмістити стіл або стільці для чотирьох людей, то внутрішній діаметр будиночка повинен бути не менше 2,5-2,8 м.
– Замість стільців ми іноді всередині облаштовуємо альтанку лавками, – каже Іван Октавіанович. – У деяких випадках столи і лавки можна прикріпити до підлоги. Тоді достатній діаметр альтанки – 2,2 м.
Найчастіше альтанки облаштовують у саду або на подвір’ї будинку. Якщо альтанка невелика, її можна розмістити будь-де. Зазвичай, місце розташування визначають її власники.
– Ті, хто хоче по-справжньому відпочити, розміщують альтанку в тихому місці, – каже Григорій Прокопенко. – Проте хто хоче похизуватися, встановлює її на видноті.
Особлива модель може коштувати і 120 тисяч гривень
– Нещодавно для замовників із Києва ми виготовили альтанку, за яку отримали 120 тисяч гривень – це найдорожча альтанка в нашій практиці. Її діаметр становив 10 метрів квадратних, – розповідає Григорій Прокопець. – А в середньому альтанки ми продаємо за 12 тисяч гривень. Адже вони мають оригінальні форми та виготовленні з дорогих матеріалів. До вартості альтанки входять також доставка та облаштування.
Натомість Іван Октавіанович каже, що шестигранні та восьмигранні альтанки продає приблизно за 4,5 тисячі гривень. Але будматеріали для покриття бесідки замовник купує сам.
– Шестигранну альтанку діаметром 1,80 м можна купити за чотири тисячі гривень, а восьмигранну на 2,80 м – за п’ять тисяч гривень, – каже майстер. До вартості входять доставка та облаштування альтанки на подвір’ї.
Марина КОРПАН
Найпопулярніші альтанки
Альтанка Особливості Вартість, грн
Восьмикутна Матеріал стін – двосторонній шпунтований брус.
Загальна висота – 3,8 м.
Площа альтанки – 9 м кв.
Стіл, лавки. 14150
Восьмикутна Матеріал стін – вагонка, обрешітка.
Загальна висота – 3,5 м.
Площа альтанки – 13 м кв.
Стіл, лавки. 18350
Шестикутна класична Матеріал стін – блок-хаус.
Загальна висота – 3,45 м.
Площа альтанки – 14 м кв.
Стіл, лавки. 14750
Шестикутна Матеріал стін – блок-хаус.
Загальна висота – 3,7 м.
Площа альтанки – 11 м кв.
Стіл, лавки. 12650
11-05-2011, 19:49
0
4 247