Першокурсник інженерно-технічного факультету Чернівецького національного університету Іван Колодій став півфіна-лістом третього сезону популярного шоу "Україна має талант" на телеканалі СТБ. 17-річний чернівецький бітбоксер вразив суддів імпровізацією різних музичних звуків і отримав від усіх трьох "так".
"На кастинг приїхав сам – без жодної підтримки" Журналістам "МБ" Іван теж продемонстрував свою незвичайну майстерність. Пояснив, що з допомогою горла може не лише видавати музичні звуки, які ми чуємо, а й вигадувати нові. Хлопець жартує, що завжди носить із собою "музичний інструмент", який замінює цілий оркестр. Тому може тренуватися всюди: вдома, на вулиці.
Бітбоксом Іван почав займатися, ще навчаючись у гімназії №5. У нього було багато захоплень – волейбол, гра на гітарі. Але бітбокс все-таки подобався найбільше.
– Якось випадково я побачив в Інтернеті відео про відомого бітбоксера – чемпіона світу. Мені дуже сподобалося і теж захотілося навчитися цього, – розповів Іван. – Я переглядав відео безліч разів і повторював звуки. Потім познайомився з іншими чернівецькими бітбоксерами, яких у місті є до 20-ти, почав виступати з ними на різних концертах. Мені дуже допомогло те, що я навчався у музичній школі та грав у шкільному театрі. Тому на сцені шоу "Україна має талант" почувався досить впевнено і не відчував страху. Правду кажучи, навіть не очікував, що потраплю до півфіналу. Коли почув від усіх трьох суддів "так", сам здивувався. У шоу взяли участь п’ятеро бітбоксерів, але пройшов лише я. Я особисто переконався, що відбір відбувався чесно. Адже я приїхав на кастинг зовсім один – без жодної підтримки. Суддів уперше побачив зі сцени. Вони справді відбирають талановитих людей. І голосування та підрахунок голосів телеглядачів відбуваються відкрито.
"Мрію відкрити школу бітбоксу"Ще 2009 року Іван взяв участь у передкастингу другого сезону шоу "Україна має талант", але тоді на нього не звернули увагу. "Після цього почав посилено готуватися до третього сезону, – зізнався хлопець. – У кастингу взяли участь декілька сотень талановитих людей з усієї України. З них вибрали 50 найкращих, які увійшли до півфіналу. Я єдиний із Чернівців потрапив туди. Одразу ж зателефонував батькам. На вокзалі мене зустрічали з кульками мої друзі. Вони так кричали, що всі пасажири зупинялися біля нас і цікавилися, що трапилося".
На інженерно-технічному факультеті ЧНУ дуже пишаються своїм талановитим студентом. "Намагаюся встигати і з навчанням, і з підготовкою до прямого ефіру шоу, – запевнив Іван. – Я не хотів стати ні юристом, ні економістом, хоча ці спеціальності нині дуже модні. Мене зацікавили новітні технології телекомунікацій. І, звичайно ж, продовжуватиму займатися бітбоксом та виступати в клубах".
Іван Колодій візьме участь у прямих ефірах шоу "Україна має талант", яке транслюють щоп’ятниці о 20.00. Отож чернівчани зможуть вболівати і голосувати за нього. З кожної десятки до фіналу відбиратимуть лише двох найкращих учасників.
– Якщо станеш переможцем і виграєш мільйон, на що його витратиш? – поцікавилися ми.
– Частину коштів витратив би на навчання та допомогу батькам, – зізнався хлопець. – А ще мрію відкрити у Чернівцях школу бітбоксу, організовувати концерти та всеукраїнські змагання бітбоксерів.
Надія БУДНА
Довідка "МБ"Бітбокс – мистецтво утворення та імітації ритмічних мелодій за допомогою голосу та артикуляції ротом. Найчастіше використовується як акомпанемент у хіп-хопових композиціях. Бітбокс вважають п’ятим елементом хіп-
хоп-культури. Він зародився у США наприкінці 1970-х років. Нині це захоплення досить масове серед молоді.
22-04-2011, 16:59
0
3 154