Навіть заміну вимикача чи розетки фахівці радять виконувати усвідомлено. А під час їхньої купівлі слід бути теж обачними, щоби не натрапити на неякісну підробку.
Менеджер супермаркету вимикачів Сергій УЛЬЯНОВ каже, що краще купувати сертифіковані вимикачі у спеціалізованих точках продажу. Однак стверджувати, що на ринках продають лише вимикачі низької якості, на думку чоловіка, не можна.
Німецькі вимикачі служать до 50 років– Нині покупці часто обирають вимикачі, дизайн яких вписується в інтер’єр кімнати, – каже пан Сергій. – У спеціалізованих супермаркетах є великий вибір такої продукції: можна придбати вимикачі будь-якого кольору, матеріалу чи дизайну.
Часто купують продукцію російських виробників. Вона, звісно, краща, ніж китайська чи турецька, однак гірша за вимикачі з Чехії, Німеччини та Франції. Хороші вимикачі коштують не менше 35 гривень. Однак більшої довіри заслуговує дорожча продукція. Такою, як правило, завжди задоволені електрики, які встановлюють вимикачі. Скажімо, виробники дорогих німецьких вимикачів дають гарантію на свою продукцію 50 років.
Серед вимикачів високого класу пан Сергій відзначає продукцію з білого та чорного скла, а також бронзи.
– Бронзові вимикачі досить дорогі, – каже менеджер. – Одна лише рамка такого вимикача коштує приблизно 1200 гривень, бо виконано її зі справжньої бронзи.
Сергій Ульянов каже, що досить популярні нині вимикачі з осучасненим дизайном. Це так званий "кнопковий" варіант.
– Вони майже нічим не відрізняються від класичних, хіба що своїм дизайном, кольором та зовнішнім виглядом. Недоліків у них немає жодних, адже їхня середина ідентична класичним вимикачам, – додав пан Сергій.
Вимикачі ламаються через поганий контакт дротуМенеджер супермаркету не радить купувати вимикачі, на які немає сертифікату якості. Однак це не підстава не купувати їх на ринках, вважає чоловік.
А встановлювати вимикачі самотужки Сергій Ульянов не радить:
– Цим повинні займатися фахівці. Часто покупці звертаються до електриків з проханням допомогти обрати хороший вимикач. Вважаю, це правильне рішення клієнта.
"Вимикачі найчастіше ламаються через поганий контакт дроту та контактних пластин: пристрій починає нагріватися, іскрити, – каже електрик Микола КАРП’ЮК. – У кращому разі пластмасовий корпус може розплавитися, у гіршому – виникне пожежа. Під час купівлі вимикачів раджу звертати увагу на гарантію. Довголіття вимикача багато в чому залежить від механічної міцності пластмаси і кераміки. Погана кераміка псується, як правило, одразу – ще під час монтажу".
Микола КОБИЛЮК
Обираємо якісний вимикач Уважно огляньте обраний вимикач. На внутрішньому боці обов’язково повинні бути вказані значення сили струму і напруги, на які він розрахований, а також значок стандарту якості країни, де його виготовили.
Різницю між дешевим вимикачем і якісним виробом з чіткими лініями та гладкою поверхнею помітити неважко. Якщо ж ви хочете бути на 100 відсотків упевненими у своїй покупці, купуйте вимикачі відомих фірм. У великих виробників вибір моделей, серій і кольорів вимикачів величезний, і щороку з’являються новинки.
23-04-2011, 13:53
0
1 913