Трикотажну фірму "Арніка" вперше за останні три роки почала перевіряти міліція. Управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС в області шостого квітня розпочало перевірку господарської діяльності та законності здійснення зовнішньоекономічної діяльності підприємства. Також з 18 квітня в "Арніку" навідуватимуться екологи. Держекоінспекція вперше з 2007 року перевірятиме дотримання фірмою вимог законодавства у сфері навколишнього природного середовища.
– Президент у своїй щорічній доповіді зазначив, що держава має підтримувати тих, хто створює робочі місця та виробляє блага. Чому ми на місцях робимо все навпаки? Чому ми підводимо президента і своїми діями його дискредитуємо? – каже голова правління ВАТ "Трикотажна фірма "Арніка" Тетяна КОЗЛОВА. – З 2008 року на мені були дві кримінальні справи. Першу порушили, коли прийшли рейдери, а ми вчинили спротив і не дали купити контрольний пакет акцій. Торік ми мали місячну заборгованість із зарплати. Заборгованість була спричинена тим, що ми сплатили ввізне мито за обладнання, яке нам надали у вигляді інвестицій. Мито досі нам не повернули. У січні 2011 року була комплексна перевірка з податкової. Перевіряли фінансову та зовнішньоекономічну діяльність. Інспекція праці перевіряла нас у серпні 2010 року.
Таку увагу управління МВС в області, яке очолює депутат від фракції Партії регіонів облради Микола Харабара, та обласної екоінспекції, начальником якої є регіонал, депутат міськради Василь Дутчак, Тетяна Козлова пов’язує з її громадянською позицією. 30 березня на мітингу, організованому ініціативною групою "Захистимо Чернівці", керівник "Арніки" виступила із заявою про перевибори Чернівецької міськради. А 8 квітня Тетяна Козлова мала бути присутня на зборах із проведення референдуму в Центральному палаці культури. Проте через перевірку міліції не прийшла.
Начальник управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС в області Василь ХАЩУК такі причини перевірки підприємства заперечує.
– Пані Козлова може мати будь-яку громадянську позицію. Мені все одно, хто за мера, хто – проти, – прокоментував начальник УДСБЕЗ. – Перевіряємо здійснення підприємством зовнішньоекономічної діяльності, оскільки воно завозить сюди сировину. У нас є інформація, що можливі порушення з імпорту сировини. Є інформація, що ціну занижують. У Німеччині сировина за однією ціною, а тут – за іншою. Треба перевірити цю інформацію. Дамо запит через Інтерпол у Німеччині. Проведемо документальну перевірку. Якщо підтвердиться, отже, є склад правопорушення. Але на роботу підприємства перевірка не повинна жодним чином вплинути. Щодня наше управління здійснює перевірку трьох-чотирьох суб’єктів економічної діяльності.
Начальник екоінспекції в області Василь ДУТЧАК зазначив, що перевірку "Арніки" з дотримання природоохоронного законодавства затверджено у плані на 2011 рік:
– З утворенням екоінспеції в області з 2007 року "Арніку" не перевіряли. За минулі роки перевіряли "Машзавод", завод з випуску теплоізоляційних матеріалів у Садгорі, цех продуктів харчування тощо. Припущення, що перевірка підприємства пов’язана з громадянською позицією його керівника, не відповідає дійсності.
Ольга ГНІДАН
КоментарIгор КУХАРЧУК,
керівник міського центру захисту приватних підприємців:
Сам факт перевірки не повинен бути для підприємців стресом. Підприємець повинен розуміти, що контролюючі органи для того й створені, щоби перевіряти підприємців. Інша справа, що треба знати правила перевірки. Не потрібно боятися контролюючих органів. Якщо перевіряльник приходить із направленням, де чітко зазначено підставу перевірки, підприємець змушений надати можливість здійснити перевірку”.
15-04-2011, 16:36
0
1 538