У туристичних фірмах стверджують: Шенгенські візи відкрити стало важче. Порівняно з минулими роками, зросла кількість відмов.
– У посольствах відмовляють зазвичай громадянам, які свого часу порушили візовий режим, – розповідає директор турагентства Юлія БАКАНОВА. – Більшість із них не вклалася в терміни перебування за кордоном – поїхали як відпочивальники і залишилися там працювати. Їм видали візу на тиждень, а вони повернулися через півроку і більше. Відмовляють у консульствах і тим, кого депортували. Навіть якщо про депортацію не вказано в закордонному паспорті (власник змінив його), штрафника знаходять за шенгенською базою. Не отримають візу і ті, хто порушив за кордоном правопорядок. А ще – особи, які не здали всі документи чи не надали документ, що засвідчує платоспроможність людини оплатити свою поїздку. Під час оформлення Шенгенської візи у посольстві обов’язково перевірять, чи заброньовано і сплачено за місце у готелі. Для підтвердження навіть зв’яжуться із представниками готелю.
Часто відмовляють у видачі Шенгенської візи тим, хто забронював номер у готелі за кордоном через мережу Інтернет.
– До нас приходили люди, які самостійно замовили номери за допомогою Інтернету і надали у посольстві Румунії квитанцію з оплатою, – розповідає менеджер турагентства Марина ОСТАПЕНКО. – То їм відмовили у видачі візи!
– Через збільшення кількості відмов із багатьох чернівецьких фірм зняли акредитацію на посередницькі послуги у відкритті Шенгенських віз, – зауважує Юлія Баканова. – Про це розповідають наші клієнти, які колись користувалися їхніми послугами.
Менеджер турагентства Марина Остапенко заспокоює: "Якщо ви подали всі необхідні документи і довели свою платоспроможність, без проблем отримаєте Шенгенську візу".
– Стандартний пакет документів не змінився, – додає жінка. – До речі, рідні можуть оплатити вашу поїздку. Тоді у посольство треба подати нотаріально завірену довіреність. Документи перебувають на розгляді приблизно тиждень.
За останні 2-3 роки Марина Остапенко двічі зіткнулася з відмовами у видачі Шенгенських віз. Таких результатів турагентство досягло, бо його працівники самі перевіряють клієнтів ще до подання документів у посольства.
– Практично з вигляду кожної людини можна зрозуміти: збирається вона за кордон відпочивати чи працювати, – вважає Марина.
Олеся ДЛУЖАНСЬКА
ОфіційноОфіційні дані показують трохи іншу ситуацію з видачею віз. Кількість відмов у візах громадянам України в Шенгенській зоні за останні п’ять років знизилася з 10 до 4 відсотків. За рік зафіксовано приблизно 5 тисяч випадків, коли на територію ЄС в прикордонних пунктах не допустили громадян України.
довідкаШенгенську візу відкривають тільки для туристів. Її надають одноразово на термін поїздки. Це може бути як 5 днів (коли оформляють тур вихідного дня), так і 12 днів (наприклад, десятиденний тур Францією).
Консульський збір за видачу Шенгенської візи становить 35 євро.
15-04-2011, 15:25
0
2 674