50 років тому, 12 квітня 1961 о дев'ятій годині ранку з космодрому Байконур стартувала радянська ракета-носій "Восток", на борту якої був Юрій Гагарін. Вже через кілька годин він став найвідомішою людиною на Землі. А повідомлення ТАРС про успішне виведення на орбіту першого пілотованого корабля - головною світовою новиною.
Політ першого космонавта тривав 108 хвилин. Після одного витка навколо Землі спусковий апарат корабля, успішно пройшовши щільні шари атмосфери, здійснив посадку в Саратовській області. Самого Гагаріна в капсулі не було: система м'якої посадки тоді ще не була винайдена, тому перший космонавт планети катапультувався з апарату, що спускався на висоті кількох кілометрів, і приземлявся на парашуті.
Через сім років, 27 березня 1968 перший космонавт Землі загинув, розбившись під час тренувального польоту. У цьому році було розсекречено архівні документи, згідно з якими, до катастрофи, в якій загинув Юрій Гагарін, швидше за все, привів різкий маневр.
На честь ювілейної дати пілотований космічний корабель Союз ТМА-21, що відправився на МКС, було названо ім'ям Юрія Гагаріна. Поштова служба ООН випустила серію ювілейних марок, присвячених 50-ій річниці польоту першого космонавта. Генасамблея ООН оголосила 12 квітня Міжнародним днем польоту людини в космос. Про це повідомляє ТСН.
12-04-2011, 09:55
0
2 286