Не розпочинайте ремонт без проекту

у номері / суспільство
2 092
0
"Багато помилок у ремонті, які вимагають переробок, і, як наслідок, призводять до втрати грошей і часу, пов’язані з початковими етапами ремонту та його проектною стадією", – вважає майстер з ремонту будинків Петро ПАЛЕНЮК. За його словами, людина, обдумуючи ремонт, із самого початку повинна уявляти не лише його загальну концепцію, але й деталі. "Дії за принципом "швидше почнемо, а там подивимося" обертаються безкінечними переробками", – каже чоловік.

"В ідеалі проектів має бути три"


– Розпочинати ремонт без проекту – перша велика помилка, – каже чернівчанин. – Треба враховувати, що в ідеалі таких проектів повинно бути три: проект перепланування, якщо вирішили руйнувати стіни та зводити перегородки, а також пов’язані з ним дизайн-проект і електричний проект.

За створенням таких проектів можна звернутися до професіоналів, однак їхні послуги коштують дорого: дизайн-проект – у середньому 200 гривень за квадратний метр, а електричний проект – від шести тисяч і більше. Однак, якщо виникають проблеми, будівельники самі повинні виправляти й коригувати помилки під наглядом архітектора. Це, за словами пана Петра, обов’язково потрібно прописувати у договорі.

– Якщо немає можливості чи бажання звертатися до професіоналів, такі проекти можна спокійно скласти і самому, – каже майстер. – Просто треба уважно вивчити будівельні норми та правила. Крім того, слід враховувати деякі типові помилки, пов’язані переважно з комунікаціями та електрикою.

"Хочете ексклюзиву – дбайте про покупки заздалегідь"

– Часто під час ремонту виникають проблеми з підлогою, стінами та стелею, – каже пан Петро. – Заздалегідь слід продумувати такі речі, як, скажімо, навантаження на стіни. Наприклад, ви встановлюєте в кімнаті гіпсокартонну перегородку, а потім вирішуєте, що на ній повинна висіти книжкова поличка. Звісно, таку перегородку потрібно спочатку зміцнити, "зашивши" фанеру. Інакше доведеться відмовитися від такого дизайну або переробляти роботу. Це стосується і встановлення бойлерів у ванній: часто встановлюють гіпсокартонну перегородку, зашивають, обкладають плиткою, а вже пізніше згадують про бойлер. У такому разі вибір невеликий: терпіти відключення гарячої води або знову переробляти роботу.

У капітальному ремонті підлоги помилки часто пов’язані насамперед з неточним проектуванням стяжок. Петро Паленюк радить заздалегідь визначитися з матеріалами для підлоги і вносити це до свого проекту для розрахунку висоти стяжок. "Часто доводиться стикатися з проблемою, коли людина дуже хоче вирівняти підлогу в квартирі. Вирівнявши та роблячи загальну стяжку, починає вирішувати, де буде паркет, де плитка, а де лінолеум. Внаслідок цього доводиться возитися з переробкою, бо для плитки потрібно робити стяжки вище, а для паркету – нижче", – додав пан Петро.

Майстер радить: під час складання проекту не слід забувати про те, що рівень підлоги у санвузлах повинен бути від двох до п’яти сантиметрів нижчим за рівень підлоги в коридорі. "Про гідроізоляцію в проекті не забудьте. Все це збереже ваші підлоги, стелі і стіни сусідів", – додав пан Петро.

Майстер радить бути особливо уважними при проектуванні підвісної стелі.

– Ви зробили підвісну стелю, а потім вирішили повісити в цій кімнаті стародавню люстру вагою майже 30 кілограмів? Нічого не вдасться! – каже пан Петро. – Про наявність гака для такої люстри потрібно було подбати ще на стадії проекту. А вмонтовувати його у бетонну стелю треба було ще до того, як ви здійснили монтаж підвісної стелі.

Ще одна порада від майстра: якщо ви плануєте використовувати ексклюзивні оздоблювальні матеріали та сантехніку, встановити рідкісні кухонні меблі, про це слід подбати заздалегідь. "Часто оригінальних матеріалів на замовлення доводиться чекати місяцями, тож ремонтні роботи гальмуються. Вже на стадії проекту пам’ятайте: хочете ексклюзиву – плануйте покупки заздалегідь".
Микола КОБИЛЮК

Шість порад для ремонту


1. Дешево – не означає якісно. На практиці часто трапляється, що між дешевою і не дуже якісною та дорогою і якісною річчю немає великої різниці в ціні. Це правило найчастіше поширюється на сантехніку та побутову техніку.
2. Не намагайтеся зекономити на вікнах. Встановіть хороший пластиковий склопакет, якщо вікна у вашій квартирі недосконалі.
3. Вирівнюйте стіни особливо ретельно. Стежте, щоб кути завжди дорівнювали 90 градусам. Погодьтеся, ніхто не підлаштовуватиме гарні меблі під ваші нерівні стіни.
4. Визначтеся заздалегідь з матеріалом для підлоги. Визначтесь, де буде лінолеум, де плитка, а де паркет. Якщо ви вирівняєте всю підлогу у квартирі, зробивши загальну стяжку, потім доведеться все переробляти. Для паркету потрібно робити стяжки нижче, а для плитки – вище.
5. Облаштуйте теплу підлогу на кухні, в коридорі та у ванній. Не економте на цьому важливому компоненті вашого житла. Якщо ви заощадите зараз, потім пошкодуєте про це, коли будете мерзнути.
6. Приділіть особливу увагу вибору ламіната. Купуйте ламінат із восковим просоченням. У нього зазвичай виворіт зеленого кольору. Якщо ви на таке покриття ненавмисно проллєте окріп, це не пошкодить підлогу.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

19:58
Що робити, якщо домашній Wi-Fi погано працює: зверніть увагу на деякі предмети
19:38
Трамп погрожує Україні "проблемами" за відмову від угоди з ресурсами
19:16
Герої Буковини: на війні загинув молодий воїн Василь Беслюбняк
18:58
Чому каву п'ють з холодною водою: просте пояснення, що з нею потрібно робити
18:34
ЄС не може погодити 20 мільярдів євро для України
18:11
Українські біатлоністи - восьмі в естафеті ЧС-2025
17:59
Ця консерва - найкращий продукт для здоров’я людей похилого віку: зміцнить серце та кістки
17:40
Як правильно рахувати зарплату: скільки реально отримуємо на руки та чи вигідніше працювати через ФОП
17:20
Україна очікує на нові постачання F-16 цього року, - Зеленський
17:00
Хотів купити інструмент: на Буковині аферисти видурили у чоловіка 56 тисяч
16:40
В Міненерго звернулись до українців: що варто зробити кожному
16:20
В Коордштабі розповіли, хто для РФ в пріоритеті на обмін і чому не видають "азовців"
16:15
Діти в гуртку технічного конструювання створюють пристрої для військових
16:00
Ліквідація наслідків атаки на ЧАЕС триває дев’ятий день: яка ситуація
16:00
Названо найкорисніший десерт, який повинні їсти українці
15:40
Чи готовий Зеленський підписати угоду про корисні копалини: джерело Sky News повідомило деталі
15:20
Трамп провів масштабні кадрові зміни в армії США
15:00
У Чернівцях затримали чоловіка, який розповсюджував наркотики
14:40
На Покровському напрямку важкі бої: ЗСУ про наступ росіян
14:31
ДТП в Чернівцях: у тролейбусі відмовили гальма
14:20
Пенсії в Україні масштабно проіндексують із 1 березня: як перерахують кожну виплату
14:00
Що робити, коли у селі на Буковині немає соцпрацівника
13:40
Великий піст 2025: традиції, календар харчування, правила та заборони
13:20
Чернівчан закликають достойно провести загиблого воїна Артура Кузука
13:00
Стало відомо, чи відновиться туризм у Чорнобильській зоні після війни
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм