Українські електростанції відповідають усім вимогам МАГАТЕ по безпеці. Це висновок експертів агентства, спеціалістів ЄС та українського "Енергоатому" за підсумками неодноразових всебічних перевірок. Про це в інтерв’ю газеті "Сегодня" заявив Міністр МНС Віктор Балога.
За його словами, є такий спеціальний термін – "максимальний розрахунковий землетрус", який може статися раз на 10 тисяч років. В ньому закладені сейсмологічні характеристики конкретної території.
"В Україні АЕС спроектовані і побудовані виходячи з того, що максимальний розрахунковий землетрус – 6 балів. А головні споруді станцій – реакторне та турбінне відділення, спецкорпус, резервна дизельна електростанція – здатні витримати 7 балів коливання ґрунту."
Тим не менш, зазначає Міністр, найближчим часом буде проведено додаткове обстеження споруд АЕС на стійкість до землетрусів понад 6 балів.
Відповідаючи на запитання, як землетрус в Японії впливає на екологію в світі та в Україні і куди, за розрахунками спеціалістів МНС, піде радіація, Віктор Балога пояснив, що негативний вплив на світову екологію є, оскільки рівень радіації постійно збільшується. Спеціалісти МНС отримують дані від колег з низки європейських держав. Але прогноз розвитку обстановки залежить від багатьох змінних факторів, наприклад, сили та напрямку повітряних потоків, інтенсивності опадів. Тому оцінка станом на сьогодні може суттєво відрізнятися від того, як поведе себе заражене середовище завтра.
"Але хочу поставити крапку на заявах різних "експертів" та "екологів", які лякають людей екологічними наслідками для України від аварії на японських атомних станцій. Відповідально підтверджую: загрози для екології України від радіаційного зараження в Японії на сьогодні немає", - сказав Міністр МНС.
Прес-служба МНС
28-03-2011, 12:00
0
1 559