За даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств, кожний третій буковинець (35%) має надлишкову масу тіла, кожний восьмий (12%) страждає від ожиріння, 0,4% – мають крайнє ожиріння, повідомили в управлінні статистики.
Причиною товстішання людей лікарі називають неправильний спосіб життя та надмірне вживання фаст-фудів.
"Майже нічого не їм, а товстішаю"Чернівчанка Анна Підкова з дитинства страждає від надмірної маси тіла. У свої 46 років жінка важить 96 кг за зросту 1,65 м. Вона розповідає, що таку проблему мають всі її найближчі родичі. Скажімо, мати та бабуся Анни мали вагу ще більшу.
– Моя бабуся завжди казала, що доброї людини має бути багато, – каже Анна Підкова. – Тому повноту в нашій родині не вважали проблемою.
Нині чернівчанка намагається схуднути. Каже, що через свою зовнішність має комплекси та не може знайти собі пару. Для того, щоби скинути хоча б декілька кілограмів, вона їсть лише капусту і фрукти та займається спортом. Проте позитивного результату немає.
– Їм лише зранку та в обід салати, займаюся спортом, – каже Анна. – Та за місяць не скинула жодного кілограма. Але знаю, що варто мені скуштувати щось інше, як я одразу ж товстішаю. Виникає враження, що набираю вагу, вживаючи воду і вдихаючи повітря…
Анна розповідає, що через надмірну вагу їй важко підніматися на третій поверх, де є її квартира, та страждає на захворювання щитовидної залози. Крім того, ще з дитинства жінка потерпає від депресії. Каже, що не дивиться на себе в дзеркало, бо їй неприємно.
Проте чимало повних буковинців не комплексують. Здебільшого у відсоток товстих і всім задоволених потрапляють чоловіки. Вони не сидять на дієтах та не лікуються від депресії. Але майже всі потерпають від серцево-судинних захворювань та цукрового діабету.
Повнота може бути і причиною, і наслідком хвороб– Проблема повноти та ожиріння – одна з провідних, – розповідає завідувач гастроентерологічного відділення обласної клінічної лікарні Віра КЛІЧУК. – Через надмірну масу тіла буковинці частіше хворіють. Також їм довше треба лікуватися.
Як каже пані Віра, дуже часто ожиріння є наслідком хвороб щитовидної залози.
Якщо не зменшувати надмірну вагу, теж можна захворіти. Ожиріння провокує розвиток цукрового діабету та серцево-судинних захворювань. У жовчному міхурі через ожиріння утворюється каміння. У дітей за надмірної маси тіла псується постава.
Причиною товстішання лікарі називають надмірне захоплення фаст-фудами.
– Скажімо, діти від вживання хот-догів швидко набирають вагу, – каже Віра Клічук. – Небезпеку несе й інша фаст-фудівська їжа.
Як радять лікарі-дієтологи, щоб уникнути ожиріння, треба менше їсти солодощів, борошняних виробів. Мовляв, у такому разі підвищується апетит і людина вже не контролює себе у споживанні борошняних виробів та солодощів. До групи ризику належать і такі продукти, як чіпси, сухарі та хот-доги.
Марина КОРПАН
Довідка
Як визначити ідеальну масу тіла?
Індекс маси тіла (ІМТ) можна визначити й самому. Він дорівнює вашій масі в кілограмах, поділеній на квадрат вашого зросту в метрах: ІМТ = маса (кг) / зріст2 (м).
Нижче подаємо таблицю вже обчисленого ІМТ для різних співвідношень зросту і маси. Якщо в таблиці немає ваших параметрів, порахуйте свій ІМТ за наведеною формулою.
Знайдіть свій зріст, потім у відповідному стовпчику – найближчу до вашої масу. На тій же сходинці
У крайньому правому стовпчику буде ваш приблизний індекс маси тіла.
23-03-2011, 09:07
0
2 260