Нині дедалі більшої популярності набувають шпалери, виготовлені з бамбука. Їхні виробники стверджують, що, на відміну від інших товарів китайського виробництва, бамбукові шпалери надзвичайно міцні, довговічні та екологічні.
Навіть кажуть, що бамбук може "пережити" залізо: якщо цвяхом, виготовленим із бамбука, прибити до стіни шматок залізної бляхи, з часом бляха поіржавіє і "зникне", а бамбуковий цвях залишиться на місці.
Після клеєння шпалер провітріть приміщення– Бамбукові шпалери бувають різних видів та кольорів, – розповідає продавець-консультант магазину будівельно-оздоблювальних матеріалів Ірина НАЙДА. – Товари бежевого забарвлення – натуральні, а темніші – це ті, які при виробництві обпалюють.
У магазинах оздоблювальних матеріалів нині реалізовують шпалери з бамбука трьох стандартів – висотою 0,9 м, півтора метра та 1,8 м. Нині багато країн виготовляють бамбукові шпалери. У Чернівцях можна легко знайти такі вироби з Китаю, Польщі та Італії. Візуально відрізнити, скажімо, польську продукцію від китайської майже неможливо. Хіба що ціна про все скаже: шпалери китайського виробництва дешевші.
– Бамбукові оздоблювальні вироби легко різати по волокну, – розповідає продавець-консультант. – Поперечно різати їх рекомендують ножицями для роботи з металом. Бамбукові шпалери найкраще клеїти на стіни за допомогою спеціального клею для бамбукових виробів Multifix. Приклеює бамбукові шпалери він "намертво".
Пані Ірина каже, що єдиний недолік цього клею – стійкий неприємний запах. "І хоча в інструкції зазначено, що клей безпечний, запах від нього у приміщенні залишається надовго. Отож після клеєння бамбукових шпалер рекомендують провітрювати приміщення хоча би декілька годин", – додала продавець.
Для того, щоби шпалери мали блискучий вигляд, Ірина Найда радить вкривати їх лаком. "Мити їх легко, – каже пані Ірина. – Вдома я використовую навіть бамбукові підставки під тарілки. Чищу їх за допомогою звичайного мийного засобу.
Бамбукові дорожчі
за звичайні вдесятеро– Шпалерами з бамбука зазвичай облаштовують стіни в коридорах, – каже продавець. – У вітальнях, спальних кімнатах та на кухнях бамбукові вироби використовують як елемент декору. На кухнях такими шпалерами оздоблюють неробочі зони (наприклад, ті, де стоїть стіл) для того, щоби не терлися стіни.
Пані Ірина каже, що найчастіше цими матеріалами облаштовують стіни в коридорах, де часто маленькі діти чи тварини можуть шкрябати їх. Однак мало хто обклеює стіни коридорів бамбуковими шпалерами від підлоги до стелі.
– Серед недоліків цих шпалер – те, що через їхню щільність стіни не можуть добре "дихати". Багато людей (особливо ті, які живуть у нових будинках) беруть це до уваги, тому в них неоднозначне ставлення до бамбукових шпалер. Не раджу ці шпалери алергетикам, бо їм може нашкодити токсичність клею, – додала продавець.
Однак навіть найякісніші паперові шпалери не можуть "наздогнати" бамбукові. За словами пані Ірини, оздоблювальні вироби з паперу дуже швидко рвуться. Тому й коштують вдесятеро менше: якщо квадратний метр звичайних шпалер у середньому коштує шість гривень, то бамбукових – 60-65.
Микола КОБИЛЮК
Як правильно клеїти бамбукові шпалериБамбукові шпалери
можна клеїти як на
дерев’яну, так і на
цементну чи шпакльовану основу. Попередні дії:
1. Обробити поверхню основи залежно від її типу (дерев’яну – грунтівкою для оздоблення дерев’яних поверхонь, цементну – грунтівкою для цементних поверхонь).
2. Відміряти та відрізати полотно необхідного формату.
3. На поверхню основи нанести тонкий шар клею.
4. Рівномірно нанести на полотно шпателем тонкий шар клею.
5. З’єднати намащену клеєм поверхню полотна з основою і притиснути по всій поверхні, використовуючи м’яку ганчірку. При наклеюванні шпалер на шпакльовану основу додатково прикріпіть полотно до основи скобами, а після кінцевого висихання скоби можна забрати.
6. Через п’ять хвилин знову притисніть полотно до основи по всій поверхні. Повторіть таке притискання ще через 10 хвилин.
18-03-2011, 17:54
0
14 365