Останнім часом у майстрів із ремонту пральних машин побільшало клієнтів. Вони приносять свої машини-автомати: практично нові, але вже поламані. Нерідко на ремонт витрачають стільки ж, за скільки придбали їх.
– Із новими пральними машинами звертаються найбільше, – розповідає майстер із ремонту побутової техніки Василь ГУЦУЛ. – Були випадки, коли доводилося ремонтувати машину-автомат, яка була в експлуатації тільки місяць.
– Вартість ремонту коливається від 100 до 1000 гривень – залежно від вартості деталі, яку потрібно замінити, – додає майстер Василь. – Найдорожче, коли треба встановити нову плату керування, найдешевше – перевстановити програми машини-автомата без заміни деталей.
Від поломки береже промивальний порошокМайстри стверджують: від поломки не застраховані і пральні машини відомих виробників.
– Як правило, у пральних машинах ламається плата керування, – зауважує Василь Гуцул. – Також електротени, підшипники, насоси та двигуни викачування води. Останні – через неякісну "жорстку" воду. Щоби пом’якшити її, багато чернівчан використовують розрекламований засіб. На мою думку, він неефективний. Найкраще застосовувати хоча би раз на місяць промивальні порошки. Вони захищають деталі машини-автомата (двигун, підшипники та інші). На одне промивання використовують один пакетик цього засобу. Вартість пакетика – приблизно 25 гривень.
– Є й дорожчі, – стверджує майстер із ремонту пральних машин Ігор МІНТЯНСЬКИЙ. – Усе залежить від виробника. Італійські порошки, наприклад, коштують по 35-40 гривень, ізраїльські гелі – приблизно 80 гривень. Їх можна придбати будь-де: у магазинах чи на ринках. Не раджу купувати тільки ті, на упаковках яких зазначено, що вони розчиняються за п’ять-сім хвилин (зокрема російського виробництва). Порошок чи гель повністю розчиняються тільки після повного циклу прання. При цьому він розчиняє бруд та жири, які не змилися водою, наліт, робить еластичними та пом’якшує гумові деталі вашої машини-автомата.
Не радить забувати Ігор Мінтянський і про засоби для пом’якшення води. При цьому наголошує: дешеві – не означає гірші.
– Нині "пом’якшувальні" засоби випускають багато фірм-виробників, – додає Ігор. – Під час купівлі потрібно читати їхній склад і робити висновки. Кислота, яка входить до того чи іншого засобу, повинна знищувати наліт на внутрішній частині барабанів. Якщо залишатиметься осад, барабани будуть білого кольору, отож слід замінити засіб для пом’якшення води. Дехто з чернівчан, щоби зекономити, замість нього використовує лимонну кислоту або оцет.
Як придбати якісну пральну машину?– Навіть фірми-"бренди" останнім часом "грішать" виробництвом неякісної побутової техніки, – зауважує Ігор Мінтянський. – Тому під час вибору пральної машини варто керуватися потужністю пральної машини, її габаритами та ціною. При цьому неважливо, яке завантаження застосували: верхнє чи бокове. Багато хто вважає, що верхнє краще, бо у таких пральних машинах з обох боків знаходяться підшипники. Насправді великого значення це не має. І та, і інша розраховані на певний термін експлуатації. Щастя, якщо це буде 15 років, а не два-три. Важливо давати "відпочити" машині-автомату хоча би одну-дві години після кожного прання.
Ще одним міфом є те, що пральну машину треба встановлювати у ванній кімнаті.
– Через підвищену вологість повітря та конденсат деталі машини ржавіють і з ладу виходить плата управління, – зауважує Ігор. – Краще встановлювати пральну машину на кухні чи в іншому приміщенні, де є нормальна вентиляція.
Олеся ДЛУЖАНСЬКА
18-03-2011, 17:26
0
5 910