Буковина потрапила до п’ятірки регіонів зі сприятливими умовами для розвитку малого бізнесу. Таку інформацію наводить Держкомстат. На 10 тисяч мешканців у середньому в нас припадає 800 бізнесменів. Більше того, за даними статистики, наші підприємці досить успішні – 49 відсотків із них залишаються на ринку після року діяльності.
Насправді комерційних закладів не побільшало – так, у Чернівцях у січні цього року відкрили шість магазинів та закладів харчування, у лютому – 10 (у січні і лютому минулого року відкрили по шість таких об’єктів).
"Ці цифри практично не відрізняються від минулорічних, – повідомляє начальник відділу розвитку торгівлі департаменту економіки Чернівецької міськради Галина КРОТОВА. – А ось закрилося цього року більше комерційних закладів, ніж торік (у січні 2011 року – чотири, у лютому – п’ять, а у січні 2010 року – один, у лютому – два).
– Найбільше реєструється тих підприємців, які надають комп’ютерні послуги, – інформує заступник начальника відділу державної реєстрації міської ради Олена БАРТУСЕВИЧ. – Як правило, відкривають Інтернет-клуби та сервісні центри з ремонту комп’ютерної техніки.
Проте найчастіше, за словами О. Бартусевич, реєструються не фізичні, а юридичні особи:
– Новий Податковий кодекс створив вигідніші умови саме для юридичних осіб. Зокрема через те, що з першого квітня цього року платники податку на прибуток не зможуть відносити у валові витрати придбані у фізичних осіб на спрощеній системі оподаткування товари. Тому товари та послуги почали надавати новостворені юридичні особи. Так, зросла їхня кількість із надання послуг у сферах будівництва, виробництва, ремонту побутової техніки та автомобілів. Побільшало і комерційних структур, які займаються гуртовою торгівлею. Якщо до грудня минулого року на місяць реєстрували по 10-15 юридичних осіб, то у грудні їхня кількість вже становила 40, у січні – 38, а у лютому – 43.
Олеся ДЛУЖАНСЬКА
ДумкаІгор КУХАРЧУК, голова міського центру захисту приватних підприємців:
– Буковина входить до п’ятірки областей, де створено найбільш сприятливі умови для розвитку малого бізнесу?! Не розумію, звідки Держкомстат взяв такі дані. Це курям на сміх. Ми не маємо досягнень, порівняно з іншими областями, адже Буковина – дотаційна. Хіба що враховувати дешевизну оренди приміщень на Калинівському ринку... Нині влада змінила правила ведення бізнесу. Виживають тільки новостворені підприємства та фізичні особи, які займаються кількома видами діяльності, наприклад, торгівлею, наданням послуг і виробництвом. Та не в кожного для ведення цього "комплексного бізнесу" є фінансові та інтелектуальні можливості. Якщо не буде змін у податковому законодавстві, перспектив для розвитку малого бізнесу не буде.
15-03-2011, 14:19
0
1 333