Виявляється, можна кататися не лише на ногах, а й на… пальцях рук! Одна з найпопулярніших забавок школярів на перервах – фінгерборди (фінгери). Вони – копія звичайних скейтбордів, тільки значно зменшена. Існує чимало трюків, які можна виконувати на "дошці для пальців". "Крутішим" вважають того, хто виїздить якнайвище, і при цьому фінгерборд не впаде. А для декого ця розвага навіть стала видом спорту.
А ось учень шостого класу Чернівецької школи №6 Сашко МУРИНЮК не лише побив у своєму класі рекорд із виїзду на найвищу точку, а ще й змайстрував кілька фінгербордів власноруч. Також у Сашка – колекція фінгерів. Їх у хлопця аж 12 – кожен різний.
– Фінгерборди – дуже популярна річ у школі, майже кожен хлопець їх має, – розповідає Сашко. – Особливо це актуально взимку, коли більшість часу проводиш у приміщенні. Якось я побачив у товариша фінгерборд, який мені дуже сподобався. Але мені не вистачало грошей, щоби його придбати. Тоді товариш порадив мені змайструвати "дошку" власноруч. Я пригадав уроки трудового навчання і вирізав лобзиком із фанери дощечку. Внизу до неї приклеїв частинки стержня олівця, у які просунув колеса від іграшкового автомобіля. Витратив на це півдня. Вийшло досить непогано. Пізніше змайстрував ще один фінгерборд, уже із ширшою декою (дощечкою). Інші вісім фінгербордів придбав у магазині. Найдорожчі з моєї колекції – фінгерборди фірми Tech Deck. Вони коштують по 50 гривень. Щоб їх придбати, довго збирав гроші, економив. І не жалкую – увесь клас був у захваті, коли я приніс покупку до школи. Адже у нас дуже цінують фінгерборди цієї фірми. Вони дуже зручні, бо дека у них заокруглена на кінцях, завдяки чому ними легше керувати і виконувати трюки. Мені першому в класі вдалося встановити рекорд – застрибнути фінгербордом на гору із шести книжок. Зараз намагаюся цей трюк вдосконалити. Тренуюся вдома на столі, на шкільному підвіконні.
Головне, каже Сашко, у мистецтві катання на фінгербордах – швидкість. Треба швидко виконувати трюки, щоби фінгерборд не встиг впасти. Також, якщо неправильно керувати фінгербордом, можна і в сусіда за партою потрапити. Тож це – справжня наука, як і катання на скейтбордах. До речі, у майбутньому Сашко мріє опанувати і мистецтво їзди на скейтборді, що також дуже цікаво, хоча й значно небезпечніше.
12-03-2011, 10:09
0
3 442