Найпопулярніші релігійні тури у період посту – до Ізраїлю та святими місцями України. Такі поїздки організовують турагентства та церковні громади. Які святі місця можна відвідати в період посту та скільки це коштує, дізнавалася кореспондент "МБ".
Для небідних –
тури до Стіни плачуТури на святу землю найпопулярніші перед Великоднем. Паломники та туристи хочуть бути присутніми під час запалення Благодатного вогню в храмі Гробу Господнього. Поїздки до Ізраїлю на цей період організовують мало не всі церковні громади та турагентства. Групи подорожувальників формують заздалегідь. Наприклад, групу паломників на поїздку до Єрусалима, яку організовує Свято-Духівський кафедральний собор, вже набрали. Люди записалися на поїздку ще місяць тому.
Одне з паломницьких агентств, що знаходиться в Чернівцях, організовує поїздку на святу землю перед Пасхою – 20-26 квітня. Як розповіли в паломницькій агенції, під час поїздки є можливість відвідати Єрусалим та Назарет. Такий тур коштує майже тисячу доларів.
– У період посту паломники мають змогу відвідати гору Блаженств, Чудотворне джерело Марії, що в Назареті, та помолитися біля Стіни плачу в Єрусалимі, – розповіли в агенції. – Крім того, під час поїздки є можливість відпочити на Мертвому морі та здійснити піше паломництво старим містом.
До Почаєва везуть за 125 гривеньНаприкінці посту поїздку до монастиря "Манявський скит", що на Прикарпатті, організовує громада Свято-Параскевської церкви.
– До Маняви їхатимемо автобусом, – каже настоятель церкви Микола СЕМЕЛЮК. –Їдемо з ночівлею, поїздка триватиме два дні. Заплатять паломники лише за дорогу.
У "Манявському скиті" знаходиться Чудотворна ікона Богородиці "Ігуменя Манявська". Вона позбавляє людей від впливу злих сил. Крім того, у Маняві пропонують напитися цілющої води з-під Блаженного каменя. Кажуть, це місце молитви легендарних лаврських ченців, які начебто оселилися тут у ХІІІ ст. Про цілющі властивості води з-під каменя говорять не лише місцеві жителі, а й ченці монастиря.
Також чимало паломників на період посту поїдуть до Почаєва. З Почаївською лаврою також пов’язано багато див. Тут зберігається знаменита Почаївська ікона Божої Матері. Кажуть, що про її чудотворність свідчать милиці, забуті кимось із прочан. Крім того, в Почаєві є джерело Святої Анни, вода в якому цілюща. За легендою, якщо людина тричі зануриться в джерело зі святою водою, весь рік буде здоровою. Крім того, вода з джерела допомагає жінкам завагітніти.
Поїздки до Почаєва церковні громади організовують протягом всього року. Зокрема організація таких поїздок – прерогатива церковних громад Свято-Духівського собору та Свято-Миколаївської церкви, що на вулиці Руській.
Проте поїздки для паломників у Почаїв організовують і місцеві турагентства. Найчастіше такі поїздки організовує туристична фірма "Ліга-тур".
– Чергова поїздка до Почаєва відбудеться 20 березня, – повідомили в турфірмі. – Вартість становить 125 гривень включно з проїздом.
Марина КОРПАН
Iнші популярні варіанти паломництва Свято-Аннинський
монастир (Буковина)Здебільшого паломники їдуть в Свято-Аннинський православний жіночий монастир. Він розташовується на Анниній горі біля Вашківців Вижницького району. Паломники навколішки долають 800 метрів крутим схилом. Крім того, поблизу храму є чудодійне джерело. Кажуть, вмивання водою з нього сприяє зціленню.
Антонієві печери
(Чернігів)До Чернігова паломники їдуть, щоб побачити Антонієві печери Єлецького монастиря. Ці печери, за легендою, колись сполучали монастир із Києво-Печерською лаврою. У місті також дуже багато старовинних храмів. Усі вони компактно розташовані в середмісті.
Зарваниця
(Тернопільщина) Також чимало паломників їдуть у Зарваницю. Тут у Страсну п’ятницю відбувається "Хресний шлях". Тернопільські семінаристи відтворюють останні дні життя Ісуса Христа.
11-03-2011, 15:05
0
5 205