RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » Багатшим – храм Гробу Господнього, біднішим – Почаїв

Найпопулярніші релігійні тури у період посту – до Ізраїлю та святими місцями України. Такі поїздки організовують турагентства та церковні громади. Які святі місця можна відвідати в період посту та скільки це коштує, дізнавалася кореспондент "МБ".

Для небідних –
тури до Стіни плачу


Тури на святу землю найпопулярніші перед Великоднем. Паломники та туристи хочуть бути присутніми під час запалення Благодатного вогню в храмі Гробу Господнього. Поїздки до Ізраїлю на цей період організовують мало не всі церковні громади та турагентства. Групи подорожувальників формують заздалегідь. Наприклад, групу паломників на поїздку до Єрусалима, яку організовує Свято-Духівський кафедральний собор, вже набрали. Люди записалися на поїздку ще місяць тому.

Одне з паломницьких аген­т­ств, що знаходиться в Чернівцях, організовує поїздку на святу землю перед Пасхою – 20-26 квітня. Як розповіли в паломницькій агенції, під час поїздки є можливість відвідати Єрусалим та Назарет. Такий тур коштує майже тисячу доларів.

– У період посту паломники мають змогу відвідати гору Блаженств, Чудотворне джерело Марії, що в Назареті, та помолитися біля Стіни плачу в Єрусалимі, – розповіли в агенції. – Крім того, під час поїздки є можливість відпочити на Мертвому морі та здійснити піше паломництво старим містом.

До Почаєва везуть за 125 гривень

Наприкінці посту поїздку до монастиря "Манявський скит", що на Прикарпатті, організовує громада Свято-Параскевської церкви.
– До Маняви їхатимемо автобусом, – каже настоятель церкви Микола СЕМЕЛЮК. –Їдемо з ночівлею, поїздка триватиме два дні. Заплатять паломники лише за дорогу.

У "Манявському скиті" знаходиться Чудотворна ікона Богородиці "Ігуменя Манявська". Вона позбавляє людей від впливу злих сил. Крім того, у Маняві пропонують напитися цілющої води з-під Блаженного каменя. Кажуть, це місце молитви легендарних лаврських ченців, які начебто оселилися тут у ХІІІ ст. Про цілющі властивості води з-під каменя говорять не лише місцеві жителі, а й ченці монастиря.

Також чимало паломників на період посту поїдуть до Почаєва. З Почаївською лаврою також пов’язано багато див. Тут зберігається знаменита Почаївська ікона Божої Матері. Кажуть, що про її чудотворність свідчать милиці, забуті кимось із прочан. Крім того, в Почаєві є джерело Святої Анни, вода в якому цілюща. За легендою, якщо людина тричі зануриться в джерело зі святою водою, весь рік буде здоровою. Крім того, вода з джерела допомагає жінкам завагітніти.

Поїздки до Почаєва церковні громади організовують протягом всього року. Зокрема організація таких поїздок – прерогатива церковних громад Свято-Духівського собору та Свято-Миколаївської церкви, що на вулиці Руській.

Проте поїздки для паломників у Почаїв організовують і місцеві турагентства. Найчастіше такі поїздки організовує туристична фірма "Ліга-тур".

– Чергова поїздка до Почаєва відбудеться 20 березня, – повідомили в турфірмі. – Вартість становить 125 гривень включно з проїздом. 
Марина КОРПАН

Iнші популярні варіанти паломництва

Свято-Аннинський
монастир (Буковина)

Здебільшого паломники їдуть в Свято-Аннинський православний жіночий монастир. Він розташовується на Анниній горі біля Вашківців Вижницького району. Паломники навколішки долають 800 метрів крутим схилом. Крім того, поблизу храму є чудодійне джерело. Кажуть, вмивання водою з нього сприяє зціленню.

Антонієві печери
(Чернігів)

До Чернігова паломники їдуть, щоб побачити Антонієві печери Єлецького монастиря. Ці печери, за легендою, колись сполучали монастир із Києво-Печерською лаврою. У місті також дуже багато старовинних храмів. Усі вони компактно розташовані в середмісті.

Зарваниця
(Тернопільщина)

Також чимало паломників їдуть у Зарваницю. Тут у Страсну п’ятницю відбувається "Хресний шлях". Тернопільські семінаристи відтворюють останні дні життя Ісуса Христа.
11-03-2011, 15:05
Коментарів 0 Переглядів 5 205

Теги -
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.