І виробники меблів, і медики вважають, що неорганізоване робоче місце вдома може спричинити серйозні проблеми користувачу. "МБ" з’ясовував, як правильно купувати та обладнати комп’ютерний куточок у квартирі.
Стіл для маленької квартири – з колісними опорами"Купуючи комп’ютерний стіл, який стоятиме у житловій кімнаті, клієнти часто запитують: "Який брати: дерев’яний чи металевий?" – розповідає представник фірми-виробника меблів Лариса ДЯКУР. – Однак обоє мають однакові вимоги з практичності та зручності. Стіл повинен бути зручним для роботи. Для цього необхідно купувати стіл з окремими полицями і нішами для техніки (принтера, сканера, модема, факсу). Дуже зручні ніші для музичних колонок, полиця для клавіатури, яка висувається, картотечний блок для компакт-дисків. Металеві комп’ютерні столи кращі за дерев’яні за міцністю. Метал десятиліттями може не змінювати свої якості й не втрачати надійність. А металеві конструкції добре і "безболісно" переносять повторні процеси збирання та розбирання".
"Якщо ваша квартира маленька за розмірами, слід купувати комп’ютерний стіл із колісними опорами. Вони дозволять безперешкодно переміщувати робочий куточок квартирою", – додала пані Лариса.
Не втрачають своєї популярності й дерев’яні меблі. "Нині такі столи тримають першість у номенклатурі. У багатьох серіях комп’ютерних столів із дерева є настінні книжкові полиці, виконані в тому самому стилі, що й основа серії – стіл. Однак часто виробники меблів у гонитві за зовнішнім дизайном, на жаль, забувають про людський фактор. Наприклад, на столі з Г-подібною формою монітор за логікою та конструкційною особливістю можна поставити не інакше, як на кут", – зауважує пані Лариса.
Для комп’ютерного кутка – не менше шести квадратних метрів"Обравши комп’ютерний стіл, виникає запитання: "Куди його поставити?" – розповідає лікар Олександр КАРПЯК. – Слід пам’ятати, що у домашніх умовах не слід керуватися правилом "тісно, та затишно": вам потрібно буде не менше шести квадратних метрів житлової площі, причому недалеко від вікна, щоби забезпечити правильне освітлення робочого місця. Джерела світла намагайтеся розташовувати ліворуч від комп’ютера. Подбайте, щоби світло не було різким: на вікна повісьте фіранки, а на лампу натягніть абажур".
Щоби працювати за комп’ютером було легко та безпечно, медик радить правильно підбирати висоту стільниці.
Микола КОБИЛЮК
Як обладнати місце
під комп’ютер:
оптимальний варіант – стіл із регульованою висотою в межах 680-800 мм. Рекомендована висота столу – 725 мм;
відрегулюйте висоту стільця, щоби ноги комфортно розміщалися під столом і не затерпали;
монітор поставте так, щоби він був віддаленим від очей на 60-70 см;
правильне положення екрана – якщо він стоїть вертикально чи відхилений від вертикалі на кут 5-7 градусів;
рівень очей повинен бути по центру екрана або на висоті, яка дорівнює двом третинам відстані від нижньої межі до центру;
клавіатуру слід розмістити подалі від краю стільниці, щоби кисті рук не зависали в повітрі, а знаходилися на поверхні столу, інакше можна отримати розтягнення кистей;
подбайте про те, щоби ніщо не могло відволікти вашу увагу. Не розміщуйте яскраві чи блискучі предмети поблизу столу. Вони здатні створювати відблиски на екрані монітора.
4-03-2011, 16:36
0
3 372