Плануючи літній відпочинок в останню мить, туристи стикаються з тим, що він коштує дорого, а номери в найпопулярніших готелях вже продали. У піковий сезон можна придбати "гарячий" тур, але не туди, куди ви мрієте, а туди, куди залишилися путівки.
А ось бронюючи тур взимку, можна не тільки обрати номер у найкращих готелях, але й зекономити від 10 до 30 відсотків від вартості путівки. Акція раннього бронювання нині діє у чотирьох основних напрямках: Туреччина, Болгарія, Греція і Хорватія.
– Система раннього бронювання – звична і стандартна для Європи, – розповідає Ольга САРАХМАН, директор туристичного агентства. – Ми відстаємо від Європи хоча б у тому, що європейці можуть за півроку спланувати свій відпочинок, а ми – здебільшого ні. Наприклад, німець за півроку знає, що він у серпні отримає відпустку і поїде відпочивати, а тому купує зараз тур із 20-30 відсотковою знижкою. Хоча послуга раннього бронювання помалу набуває популярності і в нас. Туристи телефонують, цікавляться, як і скільки можуть заощадити.
Продавати номери взимку зі знижкою вигідно самим готелям, оскільки таким чином можна спланувати завантаження у сезон. "Продати, наприклад, 10 відсотків номерів зі знижкою вже в лютому готелю вигідніше, ніж у сезон думати, що робити з порожніми номерами", – пояснює Ольга Сарахман.
Бонус за раннє бронювання номерів у різних готелях різний. Знижки можуть сягати навіть 40 відсотків. Причому чим елітніший готель, тим більше можна заощадити. Найдорожчі готелі можуть запропонувати відпочинок за половину вартості, якщо тур замовити в лютому.
Знижки, як правило, пропонують з розбивкою: наприклад, якщо тур забронювати до кінця березня, заощадити можна 35 відсотків, до кінця квітня – 30 відсотків, до кінця травня – 25 відсотків. Тобто чим менше часу залишається до дати виїзду, тим дорожче коштуватиме тур.
Умови оплати заброньованого туру залежать від курорту. Наприклад, туроператор пропонує заплатити половину вартості туру до кінця періоду раннього бронювання, а решту – напередодні подорожі. А ось змінити дату або відмовитися від заброньованого туру навряд чи вдасться.
Підстраховуючись, туроператори передбачають за відмову суворі штрафні санкції. Щоправда, в умовах договору може бути передбачено страховку від невиїзду. Коштує вона значно дешевше, ніж знижка на тур. І якщо турист не стовідсотково впевнений у своїх планах щодо відпочинку, страховку варто придбати.
Марина Карасьова
Болгарія пропонує до 25 відсотків знижки на тури до кінця лютого, до кінця березня – 20 відсотків, до кінця квітня – 15 відсотків.
Греція – можливість заощадити до 35 відсотків. Є пропозиції на відпочинок у готелях майже на всьому узбережжі або на островах – Крит, Косс, Родос тощо. Наприклад, тижневий відпочинок на Афоні на двох із дворазовим харчуванням і авіаперельотом нині можна забронювати за ціною від
940 євро.
Хорватія – знижки 15-20 відсотків як на готелі, так і на вілли. Відпочинок у цій країні дорожчий, ніж у сусідній Чорногорії. Переважно туристи дістаються до країни літаком, але є можливість подорожувати автобусом або власним транспортом. Уряд Хорватії цього року, як і попереднього, планує під час туристичного сезону скасувати візи для відпочивальників. Наприклад, зараз забронювати на червень двокімнатні апартаменти в Середній Далмації (до трьох осіб) на сім ночей без харчування можна за 260 євро. Стандартна ціна – 378 євро.
Туреччина – заощадити можна до 30 відсотків. Деякі готелі преміум-класу пропонують знижки навіть до 50 відсотків. Хоча, як зазначає Ольга Сарахман, відпочинок у Туреччині цього року знову подорожчає. Минулого літа тут відпочивати було досить дорого, оскільки напрямок набув популярності серед європейських туристів і готелі були заповнені. Цього літа також прогнозують високий потік туристів.
17-02-2011, 13:48
0
1 839