На бруд і занедбаність скверу біля резиденції ЧНУ звернув увагу навіть міський голова Микола Федорук на останній сесії міської ради. Білий вагончик-кафе у сквері, з якого торгують випічкою та напоями, не вписується в навколишню архітектуру. Крім того, пластиковим посудом й обгортками від продуктів встелений сквер. Бізнесмен, депутат міської ради Михайло Гросу є власником цього кафе. Він мав би й займатися благоустроєм скверу в обмін на продовження терміну оренди землі під кіоском із випічкою та кавою.
Мешканці району вулиці Університетської також говорять про занедбаність скверу.
Людмила ДЕРЯБІНА, яка мешкає на вулиці Некрасова, зауважує, що ніде погуляти з дитиною, адже удень у сквері збираються студенти – засмічують лавочки, палять та ще й вживають нецензурні слова.
– Прошу заборонити там паління, – каже чернівчанка. – Також треба навести лад у сквері. Асфальтні доріжки у вибоїнах. Лавиці забруднені, адже студенти замість того, щоби сідати, кладуть ноги на них.
Власник кафетерію, директор виробничо-комерційної фірми "Мігро" Михайло ГРОСУ обіцяє взятися за благоустрій скверу з весни.
– Косметично приведемо територію скверу у більш акуратний вигляд, – каже підприємець та депутат міської ради. – Планували встановити освітлення, зробити так, щоби мами з дітьми могли гуляти.
Радикальних заходів із реконструкції підприємець цього року вживати не буде – у сквері залишиться кафе у такому вигляді, як зараз.
– Проект із реконструкції скверу вже рік, як розроблено, але ще не затверджено. Візуально кафе не буде нагадувати "Сорбонну". Це буде кафе на кшталт того, яке є у Луврі у Франції, де у саду під склом відвідувачі можуть випити кави. Думав щось із деревом пов’язати, зробити одноповерхову будівлю з таким дахом, як в університету, – ділиться планами бізнесмен.
Головний архітектор міста Сергій ГОМОНОВИЧ зазначає, що роботи з реконструкції скверу потрібно розпочинати у комплексі:
– Коли продовжували термін оренди земельної ділянки, власник розробив передпроектні пропозиції. Для здійснення робіт потрібні значні кошти – кілька мільйонів гривень. У сквері потрібно зробити підземну громадську вбиральню, відповідно до історико-архітектурних умов зберегти структуру скверу, вирішити питання з пам’ятником Сидорові Воробкевичу, який розсипається. Сподівалися, що будемо брати участь у конкурсі, і нам дадуть на ці роботи кошти. Тепер чекаємо, коли резиденцію включать у спадщину ЮНЕСКО. Тоді шукатимемо кошти. Адже один підприємець не в змозі здійснити реконструкцію скверу.
Через тривалий процес виготовлення проектно-кошторисної документації реконструкції скверу цього року не буде, каже головний архітектор. Тому поки що – лише косметичні зміни.
Ольга ГНІДАН
опитування
Чи не псує кафе у сквері архітектурний ансамбль університету? Ірина, 5 курс:
– Ні, тому що тут порівняно недорого, якісно і близько. У сусідніх магазинах не завжди можна купити таку свіжу їжу. Протягом п’яти років я постійна відвідувачка цього кафе.
Наталя, 5 курс:
– Псує. У сквері є і пам’ятник, і дуже гарний будинок, тому кіоск не дуже вписується у навколишню архітектуру. Хоча це зручно. Ми там харчуємося час від часу, ціни там помірні і підходять більшості студентів.
Володимир, 4 курс:
– Звичайно, він не вписується у це оточення та потребує модернізації. Краще було б побудувати на його місці щось нове і більш доречне для цієї території.
Оксана, 2 курс:
– Ні, тому що студентам потрібно десь вранці пити чай. Тут завжди багато людей. Тут прибирають щодня. Просто студентам варто дотримуватися правил поведінки у громадських місцях.
10-02-2011, 14:42
0
2 253