Підвищені штрафи, які суттєво б’ють по кишені, діють у Чернівцях майже рік. Про те, за що доводиться їх накладати, розповіли заступник голови адмінкомісії Шевченківської райради Ян ОСТАФІЙЧУК і відповідальний секретар Микола ЛУКІН. Саме адмінкомісії при райвиконкомах міських рад розглядають справи про правопорушення.
Найчастіше чернівчан штрафують за порушення правил благоустрою, санітарного стану. Кількасот городян минулого року "поплатилися" за порушення тиші в нічний час. Інколи карають чернівчан, які напідпитку телефонують до "швидкої" чи рятувальників і викликають їх без поважних причин. Також кілька десятків штрафів наклали на власників тварин – скажімо, за вигулювання собак без повідка або намордника. А одна жінка тримала у своїй квартирі 10 котів, які заважали сусідам.
– Майже на кожному засіданні адмінкомісії розглядаємо справи про заняття проституцією, – каже М. Лукін. – Минулого року їх було 106. Здається, знаємо прізвища всіх міських повій. Деяких із них штрафуємо по декілька разів на рік. Їхній вік – від 18 до 50 років. Хоча цих осіб дуже важко притягнути до відповідальності, оскільки вони постійно змінюють місце перебування.
Штрафуємо і за доведення неповнолітніх сторонніми особами до стану алкогольного сп’яніння. Якось працівники міліції затримали у парку закохану парочку, яка вживала спиртне. Хлопцеві 18 років, а дівчина – ще неповнолітня. На парубка склали протокол, що він довів свою подругу до стану алкогольного сп’яніння. Виявилося, що вони мали через місяць одружитися. Наречені прийшли до нас із батьками, ледь не плакали, просили не карати їх. Але, оскільки вже був протокол, довелося оштрафувати хлопця. А іншого разу оштрафували всю сім’ю, де під час гучного святкування дня народження виявили підлітка напідпитку.
– Ми лише розглядаємо отримані матеріали й ухвалюємо рішення про штрафи, – розповів М. Лукін. – А затримують правопорушників і складають протоколи працівники міліції, відділу з питань благоустрою, РАЦСу, ЖРЕПів тощо. Адмінкомісія засідає двічі на місяць. З кожним роком розглядаємо дедалі більше справ.
Приблизно 60 відсотків оштрафованих сплачують гроші добровільно протягом 10 днів. На тих, хто не хоче платити, направляють матеріали до відділу державної виконавчої служби, яка стягує штрафи примусово – із заробітної плати чи шляхом накладення арешту на домашнє майно. Лише незначна частина правопорушників звертається до суду для оскарження таких рішень.
Надія БУДНА
Який штраф? Порушення правил охорони і використання пам’яток історії та культури – 850-1700 гривень;
порушення правил користування житловими будинками і приміщеннями – 17-
51 грн (фізособи), 51-119 грн (посадові особи);
порушення правил благоустрою – 340-1360 грн (фізособи), 850-1700 грн (посадові особи, ПП);
порушення правил тримання собак і котів – 17-51 грн;
порушення правил торгівлі – 17-170 грн;
паління у заборонених місцях – 51-170 грн;
заняття проституцією вперше – 85-170 грн, повторно – 170-255 грн;
порушення правил дотримання тиші – 85-255 грн;
свідомо неправдивий виклик спецслужб – 51-119 грн;
несвоєчасна реєстрація народження дитини в РАЦСі – 17-51 грн;
доведення неповнолітніх до алкогольного сп’яніння – 102-136 грн.
10-02-2011, 13:24
0
2 287