В Україні скасують квоти на обов`язкове надання 50 відсотків радіоефіру музиці українських авторів або виконавців. Верховна Рада першого лютого ухвалила у першому читанні проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення". Законопроект підтримали 240 із 396 народних депутатів, зареєстрованих у залі. Проект подано за ініціативою народного депутата Олени Бондаренко (ПР).
Українські виконавці кажуть, що скасування квоти може призвести до втрати конкурентоспроможності української музики на своєму ж ринку.
– Цей закон знаковий. Він свідчить про те, що з України витісняють Україну. Відтепер на українських каналах не буде в достатній кількості вітчизняного продукту, не тільки україномовного. Української музики не стане менше, бо її і так було мало. Насамперед цей закон вдарить по українських співаках, які конкурують із російськими поп-співаками, – сказала співачка Марія БУРМАКА в ефірі телеканалу "ТВі".
Щоправда, є радіостанції, які підтримують українського виконавця попри різні законопроекти. Наприклад, в ефірі радіо "Станція" щодня лунає проект "Своя сорочка". Протягом години слухачі мають змогу чути відомі і маловідомі українські композиції. Програма популярна і свідчить, що слухачі, які прагнуть чути якісну українську музику, є.
– Наша позиція щодо української музики незмінна, – каже програмний директор радіо "Станція" Олена КОПИЛ. – Головне для нас – запропонувати слухачеві якісний та цільний музичний продукт. Зауважу, що квоту на надання 50 відсотків радіоефіру музиці українських авторів і виконавців і справді деяким радіостанціям було важко витримати. І це зрозуміло. Візьмемо, наприклад, станції, які працюють з молодіжною аудиторією і пропонують клубну музику або, навпаки, музику 1970-1980 років. Такому радіо нелегко половину ефіру наповнити українськими композиціями. Просто не вистачає відповідного музичного продукту.
Валерія Чорней
Думка
"Цей закон і так існував лише на папері"
Олексій КУХАРСЬКИЙ, гурт "Стелсі":
– Квоти для вітчизняних авторів на радіо і телебаченні були покликані забезпечити розвиток українського (україномовного) музичного мистецтва та надати йому можливість розповсюдження через мас-медіа. Але, на жаль, як ми всі бачили і чули, цей закон фактично не виконували. В ефірі українського продукту все одно було мало, переважно цю нішу заповнювали одиничними артистами з оплаченим ефіром, наприклад, "Океан Ельзи" чи Гайтана. Про молодих виконавців годі й говорити.
Цей закон існував тільки на папері... Ефір як був заповнений російським кітчем, так і залишиться. Гадаю, треба насамперед змінювати слухачів, а не закони.
4-02-2011, 11:06
0
1 570