Ульяновська область має намір потрапити на Казкову карту Росії як батьківщина відомого казкового персонажа - колобка. Ідею позначити Ульяновську область на Казковій карті Росії і створити в регіоні резиденцію колобка озвучив губернатор Сергій Морозов на одному із засідань уряду.
Глава регіону доручив створити робочу групу, яка протягом місяця повинна розробити план заходів і проектів, спрямованих на створення і розвиток нового бренду. Крім того, Морозов запропонував вирішити, де розмістити казкового героя.
"Колобок може "оселитися" в будь-якій муніципальній установі області. Це може бути штаб-квартира або цілий музей, в який ми будемо привозити гостей і туристів", - заявив губернатор.
Він зазначив, що на Казковій карті Росії наразі розміщено 17 регіонів країни. Так, Великий Устюг традиційно вважається батьківщиною Діда Мороза, Снігуроньки - Кострома, Ярославську область представляють відразу три герої - Альоша Попович, Омелька і щука. Ульяновська область може стати вісімнадцятим регіоном на карті в якості батьківщини колобка.
Між тим, Місцевий краєзнавець, доцент Ульяновського державного університету Сергій Петров пропонує використовувати колобка не тільки в якості казкового символу Ульяновської області, а й зробити його талісманом Чемпіонату світу з футболу, який відбудеться в Росії в 2018 році.
Петров, який виступив з ініціативою "поселити" казкового героя саме в цьому регіоні, повідомив, що під час дослідження походження млинців він знайшов у словнику Даля слово "колебятка". Воно означало "останнє тісто з діжі" і саме в цьому значенні вживалося в Симбірській губернії (нині - Ульяновська область).
"Симбірський колобок гідний стати казковим символом Ульяновської області. Тим більше нещодавно виготовленням колебяток в дерев'яному виконанні зайнявся Симбірський центр слов'янської культури. Зараз колобки, створені місцевими майстрами, продаються як сувеніри", - пояснив краєзнавець.
Він додав, що симбірські колобки "двостатеві": слово "колябятка" позначає жіночу особину, а чоловічу називають "колебятко".
За словами Петрова, він придумав також нову науку, що займається вивченням походження, видів і розвитку казкового персонажа - колобкознавство. Про це повідомляє "Кореспондент".
30-01-2011, 14:05
0
1 911