З першого січня цього року на Буковині мав розпочатися експеримент із впровадження електронних соціальних карток для малозабезпечених – пенсіонерів, інвалідів, дітей-сиріт, багатодітних матерів. Планують, що електронна соціальна картка об’єднає в собі цілу низку функцій. Зокрема вона буде дієвою при реалізації пільг у пасажирському транспорті, під час оплати послуг ЖКГ, придбанні медикаментів та отриманні медичних послуг, у пільгових чергах. А також виконуватиме роль дисконтної картки для оплати товарів у магазинах та супермаркетах. Фахівці запевняють, що електронна соціальна картка буде також платіжним засобом. На неї можна нараховувати пенсію та адресну матеріальну допомогу. Окрім того, функціонування електронної соціальної картки гарантуватиме жорсткий контроль за використанням бюджетних коштів і забезпечить економію майже 50 відсотків. У цьому випадку держава почне сплачувати лише конкретні послуги, а не роздавати гроші, надаючи так звану безадресну допомогу.
Соціальна картка буде пластиковою із вмонтованим чіпом, який дозволить зчитувати інформацію. У ній буде вказано прізвище, ім’я і по батькові пільговика, вміщено фото.
Пілотний проект із впровадження соціальних карток мав розпочатися у Києві, Чернівецькій, Київській і Харківській областях та в Криму.
Та, як виявилося, в області проект поки що існує лише на папері. "Ми цим не займаємося і нічого не знаємо", – заявив начальник Головного управління праці та соціального захисту населення ОДА Богдан СЕНЬКІВ.
– Ми отримали постанову Кабінету Міністрів, яку прийняли у жовтні минулого року. Відповідно до цього документа, у Чернівецькій області з 2011 до 2015 року мають здійснювати експеримент із створення інформаційної аналітичної системи регіонального управління та впровадження електронних соціальних карток, – розповів начальник управління фінансово-невиробничої сфери Головного фінансового управління ОДА Павло ВОВК. – Однак на такий проект коштів в обласному бюджеті немає. Їх повинна забезпечити держава. Поки що фінансування ми не отримали. За неофіційними даними, цього року область має отримати на нього приблизно 200 мільйонів гривень. Кошти скеровуватимуть безпосередньо виконавцям. До експерименту буде залучено декілька служб. Зокрема Пенсійний фонд, управління соціального захисту, управління у справах сім’ї та молоді, управління житлово-комунального господарства, управління охорони здоров’я. Ми зобов’язані розпочати експеримент вже цього року.
Надія БУДНА
Довідка
Нині в Україні 611 видами пільг користуються 13 мільйонів осіб, на які бюджет витрачає щороку приблизно 40 мільярдів гривень.
І лише п’ята частина пільговиків – малозабезпечені.
28-01-2011, 10:53
0
2 635