RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

У центрі Мілана, неподалік замку Кастелло Сфорцеско, знаходиться православна церква святих Сергія Радонезького, Серафима Саровського і Вікентія Сарагоського. У храмі збирається багато людей, зокрема вихідці з Буковини й Чернівців. Це люди, які вже багато років живуть в Італії і хочуть зберегти свої духовні традиції.

У грудні храм відсвяткував 30-ліття. Кореспондент "МБ" зв’язалася з колишньою чернівчанкою, яка живе у Мілані. 31-річна Ольга Волошина розповіла про своє італійське життя і про те, як храм єднає навколо себе вихідців із Буковини.

"Всю ніч у храмі співали колядки"

У грудні 2001 року Ольга виїхала до Італії. Там її уже чекав чоловік, який виїхав на рік раніше. Нині жінка – співзасновниця невеликої фірми з прибирання та дрібного ремонту, а чоловік працює у будівельній фірмі. Спочатку в Італії було важко – через незнання мови, відмінності в менталітеті. Та й жити на перших порах довелося, як у піонерському таборі. В одній кімнаті перебувало четверо-п’ятеро людей. Коли жінка отримала документи, життя налагодилося, з чоловіком почала винаймати квартиру. До речі, більшість італійців і самі живуть в орендованих квартирах.

– Там, у Мілані, я побачила багато українців. Не повірите, але переважно це люди з Чернівців та Буковини, – розповідає пані Ольга. – Спочатку ми знаходили одне одного і зустрічалися на стоянці, куди приїжджають автобуси з України. Однак із часом я дізналася про православний храм і почала знаходити земляків там. Це дуже прекрасно – у храмі, де божественна атмосфера, зустрічати рідних людей.

Наш храм завдяки зусиллям отця Дмитра й отця Феофіла – не просто церква, а другий дім. Після літургії на свята організовують трапезу, чаювання, зустрічі з молодятами. Також нам пропонують велику кількість паломницьких поїздок.

– До храму вперше прийшла чотири роки тому, – пригадує Ольга. – Потім святили ми паску, а далі почала заходити частіше, щоби просто запалити свічку. Тепер приходжу до храму щотижня. Таких людей, як я – багато. Усі дуже дружні, допомагають одне одному. Серед парафіян – і колишні моделі, й успішні підприємці, інженери, бухгалтери, лікарі. Легко, коли люди допомагають одне одному. Наші священики нам, як рідні.

У храмі святкуємо всі православні свята, а також дні народження священиків і парафіян. На Різдво, наприклад, накривали стіл і всю ніч співали колядки…

– Чудова атмосфера у храмі і це при тому, що священики – італійці, а паства – багатонаціональна, – зауважує Ольга Волошина. – До церкви приходять росіяни, грузини, серби, білоруси, молдовани. "Євангеліє" і "Апостол" читають під час Літургії тричі – старослов’ян­ською, італійською та молдовською мовами.

Приїжджають до храму й українські священики. Цієї події ми чекаємо з великим нетерпінням. Владика Онуфрій добре знайомий з нашими ігуменом Дмитром та ієромонахом Феофілом …

Храм виник завдяки православному міланцю

30-літню історію храму описав дослідник Михайло Талалай. Відтак знаємо, що побудова церкви у Мілані відбулася завдяки особистій ініціативі православного міланця отця Димитрія (Фантіні). Лікар за професією – спеціаліст з ортопедії й травматології – був полонений красою православ’я під час туристичної поїздки до Росії, особливо – під час відвідування Свято-Сергіївської лаври. Тоді у нього й виникла думка про заснування у Мілані православної громади.

Після безрезультатних звернень до різних світських і релігійних інстанцій отець Димитрій узяв в оренду приміщення на Віале Трой, у тому ж будинку, де жив сам (колись приміщення використовували для комерції).

Одну з кімнат переробили під церкву, причому більшу частину ікон написав сам Димитрій. 10 листопада 1985 у храмі відбулася перша Божественна літургія.

Михайло Талалай зауважує, що святом для громади стало відвідування храму в травні 1987 року преосвященним Серафимом. У суботу, 16 травня, Владика освятив церкву за чином освячення домового храму, а 17 травня провів першу архієрейську літургію.

Італійці, православні за вірою, були відкриті до віруючих будь-яких національностей, і в громаді храму з’явилися росіяни, українці, серби, греки, болгари. З початку 1990-х років склад громади істотно розширився, що пов’язано з хвилею еміграції.

Михайло Талалай зауважує, що у червні 1996 року з колишнього тісного приміщення на периферії Мілана храм переїхав у прекрасну капелу святого Вікентія. Це центр Мілана. Історичне оздоблення капели доповнили іконостасом та іконами (ікони для церкви пишуть дві російські художниці). У храмі є просторий зал, де тепер влаштовують спільні трапези, заняття недільної школи.

З переїздом православної церкви на нове місце до її титулування додалося ім’я Святого Вікентія, якому присвячено капелу. 
Валерія Чорней

Адреса храму для туристів і паломників

Храм розташований на вулиці Віа Джуліні на перехресті з Віа Порлецца (Via Giulini, angolo Via Porlezza) неподалік замку Кастелло Сфорцеско (Castello Sforzesco).

Як дістатися
 Пішки: до церкви легко дістатися від площ Піаццале Кадорна (Piazzale Cadorna), Піацца Кордузіо (Piazza Cordusio) або Ларго Кайролі (Largo Cairoli).
 Метро: можна сісти на червону лінію M1 зупинки "Кайролі" (Cairoli) або "Кордузіо" (Cordusio). Можна також доїхати зеленою лінією метро M2, зупинка "Кадорна Ферровіе Норд" (Cadorna Ferrovie Nord).
 Трамваєм: рейси №№1, 2, 14, що проходять через площу Піацца Кордузіо (Piazza Cordusio).
 Потягом: якщо ви приїжджаєте з-за меж Мілана потягом "Ферровіе Норд делла Ломбардія" (Ferrovie Nord della Lombardia), ви прибудете відразу на станцію призначення: "Мілано Норд Кадорн "(Milano Nord Cadorna). 
27-01-2011, 12:44
Коментарів 0 Переглядів 5 889

Теги -

59-річний водій автомобіля "Renault Duster" допустив наїзд на велосипедиста

Зіткнувся "Lexus" з мікроавтобусом "Ford"

Командир наголосив захисникам, що пишається їхніми потужними результатами на полі бою
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.