RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » Найкраща економія світла – не вмикати зайві прилади

Чергове – але не останнє – подорожчання електроенергії змушує замислитися про економію. З першого лютого в Україні запроваджено складний тариф на світло – за 150 кВт/год на місяць населення сплачує за старою ціною, а понад цю норму – на третину більше.

Фахівці кажуть, що споживання електроенергії у квартирі чи будинку можна відчутно зменшити. Варто лише не допускати зайвого використання різних побутових приладів.

Освітлення

За підрахунками, приблизно до 15 відсотків споживання електроенергії у помешканні припадає на освітлення. До половини цієї кількості можна зекономити.

Так у кожній квартирі чи будинку зазвичай налічується щонайменше десяток лампочок (йдеться про родину з трьох-чотирьох осіб, які мешкають у двох-трьох кімнатах). Часто більшість із них увімкнені, навіть якщо у кімнаті нікого немає. Тож звичка вимикати світло, виходячи з кімнати, за місяць може дати відчутну економію. Також можна загальне освітлення кімнати забезпечувати лише однією лампочкою. А для читання за столом чи на дивані встановити додаткові локальні світильники, які вмикати лише за потреби. За місяць у такий спосіб вдасться зменшити споживання більше, ніж на 10-15 кВт/год.

Дедалі більшою популярністю користуються енергозберігальні лампочки.

– Головна перевага економних ламп – споживають 15 Вт, а світла дають, як на 75 Вт, – розповів продавець одного з магазинів. – І при цьому служать довше, ніж звичайні.

Водночас є й недоліки – адже енергозберігальна лампа коштує удесятеро більше за звичайну (у середньому 20 грн). При цьому дешевші китайські вироби працюють на так уже й довго й погано витримують наші перепади напруги. Від частого вмикання-вимикання термін їхньої служби теж скорочується, а потужність мають невелику і світла дають не надто багато.

Дорогий стенд-бай

Чимало сучасних побутових приладів мають режим Standby – тобто очікування. Прилад у такому разі не працює, але повністю не вимкнений і трохи світла все-таки бере. Підраховано, що звичайний телевізор із діагоналлю 54 см у режимі Standby споживає за місяць 7-9 кВт/год.

Інші побутові прилади теж у різних умовах по-різному спалюють світло. Так холодильник не варто розміщувати біля батареї, бо тоді він змушений більше працювати. На третину більше електроенергії споживає пилосос, якщо його мішок для сміття заповнений. Такими нехитрими способами можна за місяць зекономити ще 10-15 кВт/год

Значна економія

– На освітленні та телевізорі економити треба, але на оплату за місяць це вплине мало, – розповів електрик Микола С. – Адже потужність лампочок і телевізора з холодильником незначна, споживають світла вони мало. Зате більш істотна економія можлива за рахунок обігрівачів, бойлерів та пральних машин.

Найбільшу ємність серед побутових приладів мають пральні машинки-автомати – в середньому 1,5 кВт/год, електрокаміни – 1-3 кВт/год. А бойлер для підігрівання води залежно від потужності, об’єму та частоти використання за місяць споживає 100-200 кВт/год.

– Тому найвідчутнішою економією буде відмова від придбання зайвих приладів, – переконаний Микола. – Скажімо, сучасний електрочайник має потужність 1,5-2 кВт, тож п’ять хвилин роботи спалить 0,125-0,170 кВт. Значно дешевше гріти воду на газовій плиті.

Зекономити світло з пральною машинкою можна, якщо рідше її запускати – наприклад, один раз на повне завантаження, а не двічі напівпорожню. Чимало речей можна випрати за температури не 90 градусів, а 60 або й навіть 40. Це теж зменшить споживання світла.

Взимку багато мешканців сплачують значно більше за електроенергію через те, що використовують електрокаміни та інші нагрівальні прилади. Зекономити можна і на них, якщо як слід утеплити квартиру, насамперед вікна, двері.
Ігор ДОВГАНЬ
27-01-2011, 10:57
Коментарів 0 Переглядів 8 000

Теги -
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.