Концепція мовної освіти в Україні, запропонована Міносвіти, спрямована на русифікацію системи освіти. Про це йдеться у відкритому листі міністру культури і освіти Дмитру Табачнику від наукової еліти.
Так лист підписали почесний президент Києво-Могилянської академії В'ячеслав Брюховецький, професор Києво-Могилянської академії Володимир Панченко, посол Юрій Щербак, професор Університету ім Карпенка-Карого Вадим Скуратівський та соціолінгвіст, доктор філологічних наук Лариса Масенко.
"В разі її прийняття Концепція внесе хаос в систему освіти, загальмує її розвиток і поглибить розкол українського суспільства на мовно-культурному ґрунті", - йдеться в листі.
На їхню думку, в концепції не знайшла відображення роль української мови як головного чинника консолідації населення в межах своєї держави.
В тексті Концепції відсутнє визначення державної мови як базової в системі освіти, дадують науковці.
"Натомість абсолютна більшість її положень, що стосуються мови навчання, сформульовано нечітко, розмито, без уточнення, про яку саме мову йдеться, їх можна застосувати як до української, так і до російської мови", - сказано в листі.
Спрямованість Концепції на розширення російськомовної освіти в Україні засвідчують і подані в ній характеристики української та російської мов.
"Переваги, які в концепції надано російській мові, ілюструє й віднесення її до "поширених міжнародних мов", тоді як реальна найпоширеніша в сучасному світі мова міжнародного спілкування – англійська – в Концепції не згадана жодного разу", - зазначається в листі.
"Українська правда"
22-01-2011, 10:01
0
3 149