Напередодні Різдвяних свят сім’я з трьох осіб, а саме 38-річний батько, 32-річна мати та 12-річна дочка, мешканці села Новоселиця на Кельменеччині, захворіли на трихінельоз. Дорослих госпіталізували до інфекційного відділення обласної клінічної лікарні, а дівчинку – до аналогічного відділення обласної дитячої лікарні.
– За словами потерпілих, вони перед Новим роком придбали кілограм свинини на ринку у Романківцях на Сокирянщині, а також їх запросив на свіжину сусід, – розповідає Борис Тодорюк, начальник Головного управління ветеринарної медицини ОДА. – Однак ці версії не підтвердилися, та й ніхто більше, крім цієї сім’ї, не захворів. Можливо, господар – мисливець – підстрелив на полюванні дикого кабана, м’ясо якого й спожили він та його рідні. Але дичини у господі не знайшли. Тепер відстрілюють диких кабанів та лисиць, здійснено відбір безпритульних собак, кота, двох щурів. З господарства потерпілих вилучили собаку – пекінеса. Нині здійснюють ветеринарні експертизи. Цілодобово працює й спеціальна комісія, до якої входять і ветеринари з Києва. Джерело захворювання шукають на території двох районів. До речі, аналогічний випадок захворювання на трихінельоз зафіксували і торік – у селі Комарів на Кельменеччині. Потерпілий теж був мисливцем, вдома у нього виявили шкуру дикого кабана: чоловіка оштрафували на 25 тисяч гривень.
– У хворих температура тіла сягала 39 градусів. Були набряки й біль у суглобах, висипання, – розповідає Ігор Бесараба, лікар-інфекціоніст обласної клінічної лікарні. – Особливо тяжко хворобу переносила дівчинка. Казала, що навіть ковдра її давить. Нині ситуація покращилася, температура та інші ознаки хвороби зникли. Але лікування триває. Навіть після виписки з лікарні потерпілі ще протягом року перебуватимуть під диспансерним наглядом.
Варто знати
Чим небезпечний трихінельоз?
Трихінельоз – гостра гарячкова хвороба людини та ссавців. Уражених трихінельозом тварин знищують.
Захворювання у людей має груповий характер. Воно трапляється внаслідок споживання недостатньо обробленого м’яса свиней, забитих вдома без ветсанекспертизи. Або м’яса диких тварин, переважно ведмедів і кабанів.
Прояви трихінельозу: гарячка, набряки повік і обличчя, м’язовий біль. Захворювання розпочинається з головного болю. Температура тіла підвищується до 38-39 градусів. Тривалість гарячкового періоду –2-3 тижні, іноді до 3 місяців. Набряки повік з’являються у перші дні хвороби. У деяких хворих спостерігаються набряки ніг, рук, попереку, які тривають 5-8 діб, іноді до 2-3 тижнів. Біль у м’язах у більшості хворих з’являється через 1-3 дні після початку хвороби і пізніше.
13-01-2011, 13:49
0
1 786