Такі пости встановили на Черемоші, Сіреті та Пруті в селах Чортория, Лопушне та Верхні Петрівці. Загальна вартість обладнання – 500 тисяч гривень.
– Обладнання щопівгодини надсилає дані на центральний сервер диспетчерської про температуру повітря та води, також про її рівень, – розповів "МБ" головний інженер Дністровсько-Прутського басейнового управління водних ресурсів Валерій БОРОВЕЦЬ. – У разі перевищення допустимого рівня води пункт надсилає sms-повідомлення на мобілки начальникові управління та іншим відповідальним особам.
Пост – це циліндр, "напакований" електронікою. Живиться він від акумуляторної батареї, якої вистачає на два роки. Вартість одного такого поста – сто тисяч гривень. Програмне забезпечення до нього коштує вдвічі дорожче.
Наразі обладнання проходить "обкатку", але вже помітні його зручність та ефективність. Установка таких пунктів дозволяє виявити стихійне лихо за 1,5-2 доби до його початку.
Раніше ж про прихід великої води дізнавалися під час безпосередньої її появи, а заміри проводили вручну. Загалом мають встановити 20 подібних пунктів.
– Встановити пункти діагностики планують у місцях можливого утворення повеней, – каже Валерій Адамович. – Чим вище за течією встановлено пункт, тим більше часу ми виграємо до приходу води. До співпраці плануємо залучити сусідню Івано-Франківщину, а також Молдову та Румунію. Управління водних ресурсів планує створити спільну діагностичну мережу, яка була б значно ефективнішою. (М. Салітра)
13-01-2011, 13:21
0
1 231