Черги у банківських відділеннях останніми тижнями стали звичним явищем. Нагадаємо, в грудні каси при ЖРЕПах припинили приймати комунальні платежі. Тож заплатити за компослуги стало справжньою проблемою. "МБ" з’ясував, як розрахуватися з комунальними боргами, не вистоюючи на свята в довжелезних чергах.
На поштіУ місті працює 21 відділення "Укрпошти", в кожному з них приймають усі платежі за спожиті житлово-комунальні послуги. Комісію при цьому не беруть. Із собою потрібно мати абонентські книжки.
Вдома за компослуги можуть заплатити пенсіонери. Коли до них приходять листоноші і приносять пенсію, пенсіонери можуть одразу внести платежі за квартиру. При цьому працівники "Укрпошти" видають пенсіонерам квитанції про оплату. Про це розповів начальник Чернівецької ДП "Укрпошта" Ярослав ЦЮПАК.
У банку у вихідніЩоби зменшити черги, деякі відділення "Ощадбанку" віднедавна працюють у вихідні.
– Ми проаналізували ситуацію в районах міста, де завжди найбільше скупчення комунальних платників. Ці відділення відтепер працюють ще й у неділю, – каже начальник обласного управління Державного "Ощадбанку" Ганна ТЕСЛЮК. – Зокрема це відділення "Ощадбанку", що на вулиці Хотинській, 43, Складському провулку, 3А, та на Центральній площі, 8.
НА ЗАМІТКУ
Скільки коштують послуги банків?Послуги установ, які приймають комунальні платежі, коштують по-різному. Це залежить від того, чи має ця установа угоду з комунальниками.
Договори з комунальними установами наразі уклали "Ощадбанк", "ПриватБанк", "Укрпошта" та Єдиний розрахунковий центр. Тому оплата за житлово-комунальні послуги через ці установи безкомісійна (дві гривні комісії при оплаті за газ беруть лише в "ПриватБанку"). До речі, ціну обслуговування вже включено в комунальний тариф.
Натомість у тих банківських установах, які не уклали угоди з комунальниками, беруть додаткові комісійні за прийом платежів за квартиру. Наприклад, у відділеннях "ПравексБанку" слід додатково заплатити 1% комісійних (мінімум 5 гривень за один платіж). У цьому банку запевняють, що вже ведуть переговори про укладання договорів із комунальними установами. В "Укрсиббанку" комісійні становлять 10 гривень, а в банку "Форум" – 0,5% (мінімум три гривні за один платіж).
В Єдиному розрахунковому центріУ розрахунковому центрі на вул. Шептицького, 9, у будні заплатити за всі компослуги можна без черг. За кожен вид послуг гроші приймають в окремому кабінеті. Перевага центру в тому, що тут мають всю інформацію про кожного платника. Тож платити можна і без розрахункових книжок.
Директор комунального підприємства "Муніципальний інфоцентр" Іван ПАРАЩУК зазначив, що в розрахунковому центрі можна отримати інформацію про заборгованість і тарифи за житлово-комунальні послуги. Тут також можна вносити комунальні платежі як готівкою, так і через Інтернет.
Через IнтернетПлатіж через Інтернет можна здійснити в будь-якому місці і в будь-який час, коли є доступ до Інтернету. У цьому випадку приймання платежів здійснюється у безготівковій формі за наявності пластикової картки.
Що треба робити:
зайти на сайт "ПриватБанку";
у меню "Інтернет-Банк" обрати закладку "Приват24";
зареєструватися в "Приват24";
обрати пункт меню "Комуналка", у якому, згідно із запропонованими командами, сформувати комунальний платіж та сплатити за послуги.
Як розповіли у "ПриватБанку", банківська комісія для клієнтів банку за такі розрахунки становить 1 гривню за один платіж. Після завершення операції зі сплати можна отримати й роздрукувати розрахунковий чек про оплату з відбитками печатки і штампа, які мають юридичну силу. Оплата таким чином триває лічені хвилини.
Через банківську карткуМаючи зарплатну чи іншу банківську картку, кошти з неї можна автоматично перераховувати на рахунок оплати за квартиру. Наразі таку послугу під назвою "Регулярний платіж" пропонує "ПриватБанк", планують її запровадити також в "Ощадбанку".
До банку потрібно прийти лише один раз, щоб укласти угоду про підключення до послуги "Регулярний платіж". З допомогою цієї послуги за житлово-комунальні послуги можна щомісяця платити без звернення до банку.
Заступник керуючого філією ВАТ "ПриватБанк" Ярослав КУЗЬМУК пояснив, що інформацію про заборгованість за житлово-комунальні послуги банку надають комунальні служби міста. Тож, маючи угоду про послугу "Регулярний платіж", у відділенні банку автоматично щомісяця стягують суму заборгованості з картки користувача. На використання послуги "Регулярний платіж" діють такі тарифи: комісію за підключення до послуги стягують із платника – 2 гривні за кожен платіж, абонплату за річне обслуговування також стягують із платника – 2 гривні щомісяця з кожного виду платежу.
В абонвідділахЗа тепло можна заплатити безпосередньо у касі "Чернівцітеплокомуненерго", за воду – в касі водоканалу, а за світло – в обленерго. Гроші тут візьмуть без комісії, ще й нададуть усю інформацію про стан вашого рахунку, наявність заборгованості, тариф тощо.
Однак для цього доведеться обійти усе місто, адже установи знаходяться в різних районах,
а абонвідділ кожної служби приймає гроші лише за послуги своєї служби.
Адреси абонвідділів:
"Чернівцітеплокомуненерго" – вул. Головна, 210А;
"Чернівціводоканал" – вул. Бетховена, 3;
"Чернівціобленерго" – вул. Прутська, 23А.
Оплата через банкомат – у планах.
За житлово-комунальні послуги можна буде заплатити і через банкомат. Щоправда, ця послуга наразі лише в планах. Про це розповів заступник керуючого Чернівецькою філією ВАТ "ПриватБанк" Ярослав Кузьмук. Процедура оплати буде простою. Для цього треба буде мати картку користувача банку. А підтвердженням платежу буде чек із банкомату.
23-12-2010, 10:11
0
5 704