В "Юності Буковини" відбувся 18 обласний фестиваль творчості дітей-інвалідів "Сузір’я надії". На нього з’їхалися 200 учасників. Діти виявилися надзвичайно талановитими. Вони співали, танцювали, декламували вірші. У фойє центру оформили виставку дитячих робіт із вишивок, малюнків, виробів із дерева.
Всі учасники фестивалю отримали подарунки – солодощі та іграшки. Декому спонсори вручили гроші на лікування. На фестивалі чекали одного із заступників губернатора та голову обласної ради, але ніхто із них не прийшов.
Восьмирічний Роман, якого вивезли на сцену на візку, привітно махав усім руками. "Ми вперше із сином приїхали на фестиваль із Кіцманського району, – каже мама хлопчика пані Світлана. – Йому тут дуже подобається. Роман нечасто виїжджає з дому, тому для нього це можливість поспілкуватися з дітьми. Тепер приїжджатимемо сюди щороку".
– Фестиваль "Сузір’я надії" має на меті привернути увагу громадськості до проблем дітей-інвалідів та інвалідів серед молоді. Їм необхідно створити відповідні умови для реалізації їхніх творчих здібностей, – розповів Олесь МАТВІЄВ, директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. – Основний позитив у тому, що діти можуть знайти нових друзів, поспілкуватися, зарядитися позитивною енергетикою. Для них фестиваль – справжнє свято, до якого вони старанно готуються.
Валентин Цибульський, учень сьомого класу спецшколи-інтернату №3, зі своїми товаришами виконував танець косарів. Для цього їм навіть спеціально виготовили дерев’яні коси. Хлопчик зізнався, що ходить у гурток і навіть вміє танцювати брейк. Катя Ковальчук і Наталя Степанюк із Хотинської спецшколи-інтернату №1 танцювали танець живота, а Таня Суханко – російську "Калинку".
Уляна РАДЧЕНКО представила на виставку вишивки. "Вишивати мене навчила моя вчителька Людмила Порфирівна, – розповіла дівчинка. – Люблю вишивати ікони та ангелів. А нещодавно вишила портрет Тараса Шевченка. Коли
вишиваю, почуваюся дуже добре".
Вчителі швейної справи Чернівецької школи-інтернату №4 Ольга Глібка та Іванна Букарчук похвалилися роботами своїх учнів. "Ми навчаємо дітей шити та вишивати, – повідомила Ольга ГЛІБКА. – Адже це їхня майбутня професія. Після закінчення школи дівчата вступають до восьмого училища, де здобувають професію швачки. Пізніше можуть влаштуватися на роботу. Наші дівчата дуже люблять вишивати. Це заспокоює їх, змушує думати. Адже в нас навчаються хворі діти, яким нелегко спілкуватися. І вишивка певним чином лікує їх".
Надія БУДНА
21-12-2010, 09:17
0
2 522