Кореспондент "МБ" стала свідком того, як кілька днів тому на вулиці О. Кобилянської біля жінки, яка йшла з дитячим візком, з покрівлі впала добряча купа снігу. На щастя, жінку сніг не зачепив. Але вона ще кілька хвилин стояла перелякана.
А чернівчанка Антоніна йшла повз резиденціюЧНУ, коли з покрівлі приміщення, що у господарському дворі, перед нею посипалася "лавина" снігу.
– Це неподобство! – обурена жінка. – Куди дивляться комунальні служби і керівництво університету?
– Два тижні тому я стояла біля корпусу №1 ЧНУ і бачила, як на студента, який виходив з корпусу, посипався з покрівлі сніг, – розповідає чернівчанка Валерія. – Хлопець від несподіванки обхопив голову руками і аж присів.
У Чернівецькому національному університеті пояснюють: згрібати сніг із даху немає можливості, тому доводиться чекати, доки він сам впаде.
– На даху п’ятого корпусу – великі жолоби, тож увесь сніг зсувається у них, впасти на перехожих він не може, – розповідає проректор Іван ГРИГОРАЩУК. – Щодо інших корпусів, то там жолоби дуже маленькі і справді є ризик, що сніг може зсунутися на перехожих. Але ми нічого не можемо вдіяти. У нас немає спеціальної техніки. Тож наразі вихід один: виходячи з корпусів, стежити, щоби сніг не впав на голову. Як кажуть, хочеш жити, вмій вертітися.
За словами головного інженера КЖРЕПу №6 Володимира ГОРЯІНОВА, на сьогодні немає такої кількості снігу, щоби його потрібно було скидати з дахів:
– Зазвичай ми починаємо скидати сніг, якщо його товщина на даху – не менше 15 сантиметрів, і сніг сповзає вниз. А якщо товщина снігу менша, його стримують жолоби. За потреби покрівельники з альпіністським спорядженням вилазять на дах і скидають сніг. У нас є лише двоє таких працівників. Причому це вже досвідчені старі кадри, одному з яких залишилося два роки до пенсії. Тож їм вже нелегко це робити.
– За стан покрівель відповідають ЖРЕПи або товариства співвласників, – пояснює начальник управління житлово-комунального господарства Садгірської райради Олександр ГОРДІЄНКО. – Наразі немає потреби скидати з покрівель сніг. Але коли з’являться снігові шапки та бурульки, їх обов’язково збиватимуть. Якщо хтось із перехожих постраждав від того, що на нього впали бурулька або сніг із даху, він може звернутися до ЖРЕПу, який відповідає за цей будинок. Якщо там не вдасться вирішити проблему, можна звернутися до суду. Якщо ЖРЕП не встигає скинути сніг чи збити бурульки з будинку, працівники повинні обгородити територію стрічкою. (Г. Марків)
17-12-2010, 09:58
0
2 217