У першій дев’ятиповерхівці в Чернівцях, збудованій за технологіями максимального енергозбереження, на вулиці Герцена нещодавно почали оселятися перші мешканці. Будівельники здали в експлуатацію першу чергу сучасного житлового масиву.
Новий будинок дуже теплий – стіни збудовано з газобетонних блоків і додатково утеплено 10-сантиметровим шаром пінополістиролу. Зовні багатоповерхівку оздоблено облицювальною цеглою. Крім того, замовник будівництва – Державна прикордонна служба – відмовився від газу. Тож мешканці користуватимуться тільки електроенергією. Показники споживання електрики і води всіх квартир автоматизовано збиратиме і контролюватиме один центральний комп’ютер.
– Будівництво будинку за такими технологіями можна назвати проривом для Чернівців, – вважає Микола КОСТИК, начальник територіального управління Держінспекції з енергозбереження в області. – Адже зазвичай замовникам досить важко психологічно відмовитися від традиційних технологій і зважитися на нові. В місті це перший сучасний будинок, а згодом буде житловий масив, де повністю відмовляться від газу. Використовувати електроенергію в побуті замість газу нині не дорожче. А якщо це робити розумно, то й дешевше.
Те, що після переходу на електрику мешканцям доведеться значно більше сплачувати за "комуналку", вважає стереотипом і Володимир ДЕМБІЦЬКИЙ, директор фірми-забудовника мікрорайону на вулиці Герцена. Адже перш ніж відмовитися від газу, здійснювали відповідні розрахунки.
Насамперед будинки на електриці мають пільги, і мешканці сплачують за нижчим тарифом – 19 копійок за кВт/год. А встановлення багатотарифних лічильників дозволить зменшити витрати ще на 30-50 відсотків. Зокрема тризонні прилади обліку нараховують електрику вночі по сім копійок за кВт/год., вдень – по 19 копійок, окрім трьох годин-пік зранку і двох ввечері, коли тариф становить 27 копійок. Якщо ретельно стежити за часом, можна значно заощадити. А роботу багатьох неекономних приладів можна перевести на нічний режим. Наприклад, електропідлоги, нагрівання бойлера, роботу пральної машинки.
Допомагатимуть заощаджувати на енергоносіях мешканцям і стіни будинку, збудовані з газобетону й утеплені пінополістиролом. Як розповідає Володимир Дембіцький, газобетон – відносно молодий будівельний матеріал на нашому ринку, але забезпечує теплоізоляцію й шумоізоляцію кращу, ніж цегла, в три-п’ять разів. Це відбувається завдяки повітрю, яке міститься в порожнинах блоків. Крім того, в квартирах не буде різких коливань температури повітря. Тобто взимку в помешканнях буде тепло, а влітку прохолодно.
Коли кілька сімей тут оселилися, з’ясувалася цікава закономірність. У квартирах, де встановлено електроконвектори, споживання електрики максимально становить 0,8-1,4 тисячі кВт/год. на місяць. А одна із сімей використовує для обігріву двокімнатної квартири електричну теплу підлогу. За місяць вона використовує лише 400-450 кВт/год. Стільки ж споживає родина і в двокімнатній "хрущовці", якщо користується бойлером. Але при цьому платити за світло доводиться за іншим тарифом, окремо оплачувати рахунки за тепло і газ.
Марина Карасьова
Цікаво
Автоматизована система контролю
Технічний стан систем будинку, виявлення несправностей, а також облік споживання електроенергії і води контролює автоматизовано один комп’ютер. До нього під’єднано всі прилади обліку. Система сама збирає й обробляє показники з кожної квартири. Наприкінці місяця мешканець отримує чек із нарахованою сумою.
За показниками комп’ютера можна простежити, скільки спожито електрики в певний період доби і проаналізувати, наприклад, коли витрати завеликі.
Також автоматизована система допомагає боротися з боржниками індивідуально. Тобто, якщо в певній квартирі не сплачують за водопостачання, відключати весь стояк не потрібно. Це можна зробити дистанційно в окремому помешканні.
16-12-2010, 12:25
0
3 709