RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » Ніде заплатити за комунальні послуги

Одинадцять кас прийому платежів при чернівецьких ЖРЕПах закрили з першого грудня. Тепер за житлово-комунальні послуги можна розрахуватися лише в міських відділеннях "Ощадбанку" та "ПриватБанку". Там інколи доводиться стояти в черзі годинами, і чимало чернівчан через це взагалі не сплачували цього місяця за компослуги.

Зокрема у відділенні "Ощадбанку", що на вулиці Руській, 253, черги величезні.

– Не розумію, чому для того, щоби розрахуватися з комунальними службами, потрібно витрачати стільки часу і сил, – каже чернівчанка Надія ПЕТРОВА. – Минулого місяця я заплатила за житлово-комунальні послуги лише з п’ятої спроби, тому що попередні чотири рази не могла дочекатися своєї черги і йшла.

Обурена і пенсіонерка Євгенія ПОЛІКАРПОВА. Жінка хворіє і має групу інвалідності.

– Проживаю на вулиці Гайдара, а найближчий пункт прийому платежів тепер знаходиться на проспекті Незалежності, 113, – скаржиться жінка. – Це велика відстань для мене. Бо не дуже добре почуваюся.
Навіть здорова людина не витримає довгих черг. А хворі люди і померти можуть, чекаючи.

– Таке може бути лише в цій державі. Мало того, що люди не мають грошей, а комунальні послуги не завжди надають якісно, та ще й заплатити проблемно, – каже відвідувач відділення "ПриватБанку", що на Соборній площі, Олексій НИСТОР. – Навіщо так мучити людей?

Проблема ще й у тому, що під час сплати за комунальні послуги у банку потрібно, щоби платники знали тарифи та суму своєї заборгованості. Адже такої інформації в банках немає.

Газівники втратили право збирати платежі


З першого грудня пункти прийому платежів закрито. Досі орендувала їхні приміщення компанія "Нафтогазмережі". У газовиків відбулася чергова реорганізація, внаслідок якої підприємство втратило право збирати платежі.

– Змінилося підпорядкування – якщо раніше ми належали до "Нафтогазмереж", то нині – до Дочірної компанії "Газ України", – розповів начальник Чернівецької філії ДК "Газ України" Іван КОЗАР. – Раніше наш статут дозволяв приймати платежі, а нинішній – ні. Не скажу, що робота кас для нас була вигідною, але вони скорочували час отримання нами грошей від споживачів. Адже через банки гроші проходять кілька днів, тоді як через наші каси – одразу. Внести зміни до статуту "Газу України" дуже складно і тому навряд чи пункти прийому платежів знову відкриємо.

Комунальники рахують збитки

Закриття пунктів прийому платежів негативно позначилося на розрахунках чернівчан за комунальні послуги.

– Через нині зачинені каси проходило до 60% розрахунків, – розповів директор "Теплокомуненерго" Олександр МЕЛЕНЧУК. – Тому в грудні ми відчули різке падіння рівня розрахунків.

Це пояснюється не лише звичкою людей, а й системою роботи пунктів. Адже в банках треба одразу подати заповнену книжку, а в касах газовиків могли роз’яснити людям, допомогти заповнити книжки.
Нині чиновники намагаються терміново вирішити проблему і пропонують кілька варіантів. Зокрема оплату за компослуги через Інтернет, виділення 11 пунктів прийому платежів за житлово-комунальні послуги банку тощо.
Марина КОРПАН, Ігор ДОВГАНЬ

На замітку

Щоби не стояти у черзі, заплатити за квартиру можна ще кількома способами. По-перше, у єдиному розрахунковому центрі (вулиця Шептицького, 9, телефон: 55-14-37). Телефоном у центрі можна отримати інформацію про суму до сплати у разі серйозної проблеми щодо сплати за компослуги. По-друге, банківські установи дозволяють сплачувати рахунки не лише в касі, а й шляхом перерахування коштів із зарплатної картки через банкомат тощо. 
16-12-2010, 11:06
Коментарів 0 Переглядів 2 174

Теги -
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.