Понад 13 тонн непридатних для використання пестицидів відправили з Кельменеччини та Сокирянщини на знищення до Польщі. Таким чином, Буковина – перший у країні регіон, який позбувся заборонених для застосування пестицидів.
– Накопичення непридатних для використання пестицидів – це наслідок безгосподарності пострадянських колгоспів, – повідомив Іван РИБАК, начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Чернівецькій області. – Всі 13 тонн непридатних пестицидів відправили до міста Катовіци. Там знаходиться спеціальне підприємство. На ньому за високого температурного режиму знищують ці хімікати.
Іван Рибак повідомив, що в Україні є приблизно 20 тисяч тонн непридатних для застосування пестицидів та агрохімікатів. Найбільше їх на півдні та сході України.
– Після розпаду колгоспу імені Шевченка у нас залишилися приміщення, в яких зберігали непридатні пестициди та інші агрохімікати, – заявив міський голова Сокирян Василь РАВЛИК. – Невдовзі це перетворилося у проблему. Існувала небезпека техногенного та екологічного характерів. Вивезення та утилізація цих пестицидів – це результат нашої співпраці з державним управлінням охорони навколишнього природного середовища.
Представник державного управління охорони навколишнього середовища Григорій ЖАРІКОВ каже, що пестициди, які вивезли з Буковини, небезпечні власне своїм вмістом.
– Це не пестициди у чистому вигляді, а їхня суміш з іншими агрохімікатами, – каже Григорій Жаріков. – Склад їх наразі ж не вивчено, бо немає доцільності їх вивчати.
Нагадаємо, вперше про проблему небезпечних пестицидів і агрохімікатів, які залишилися в області ще з радянських часів, "МБ" почав писати ще чотири роки тому, коли виникла небезпека їхнього потрапляння у криничну воду селища Лужани Кіцманського району. Після серії публікацій на сесії облради один із депутатів подав запит із приводу цієї ситуації. Через певний час облрада звернулася до держави з проханням виділити кошти на утилізацію небезпечних пестицидів. І лише тепер проблему вирішено остаточно.
Микола КОБИЛЮК
10-12-2010, 10:33
0
1 470