"2006 року купив земельну ділянку (0,1418 га) й отримав державний акт на право власності. Цільове при-значення землі – ведення особистого селянського господарства. Але рішенням Великокучурівської сільради від 22 грудня 2006 року мені надано дозвіл на складання проекту відведення земельної ділянки для будівництва й обслуговування житлового будинку. Цільове призначення землі змінено на "для будівництва й обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд".
Проте жодних робіт із будівництва будинку я розпочати не можу, бо у сільраді кажуть, що земля не розпайована і будувати не можна. Що робити в такій ситуації? Чи маю я право замовити технічну документацію і розпочати будівництво, маючи державний акт на земельну ділянку й рішення сесії? І який пакет документів загалом потрібно зібрати, щоби розпочати будуватися?" Василь Пасічник, м. Чернівці.
Консультує фахівець
Микола ШЕВЧЕНКО,
юрист юридичної компанії "ЛІДЕР":
– Щоби розпочати будівництво, насамперед потрібно отримати акт на право власності земельної ділянки зі зміненим цільовим призначенням. Такий акт ви зможете отримати після здійснення відведення земельної ділянки.
Відповідно до п. 4. постанови КМУ №502 "Про затвердження Порядку зміни цільового призначення земель, які перебувають у власності громадян або юридичних осіб", проект відведення земельної ділянки, цільове призначення якої змінюється, складається державною або іншою землевпорядною організацією на замовлення власника ділянки.
Проект відведення земельної ділянки погоджується або перепогоджується з органом земельних ресурсів, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органом містобудування й архітектури та охорони культурної спадщини, а також підлягає державній землевпорядній експертизі. Після цього ви подаєте проектні матеріали до сільської ради для прийняття рішення.
Пункт 12 цієї ж постанови говорить, що рішення сільської, селищної, міської ради або відповідного органу виконавчої влади про зміну цільового призначення земельної ділянки є підставою для оформлення громадянину або юридичній особі державного акта на право власності на земельну ділянку зі зміненим цільовим призначенням.
Якщо ваш будинок буде садибного типу та не матиме понад 500 квадратних метрів, то для початку будівництва потрібно отримати будівельний паспорт. Відповідно до наказу Мінрегіонбуду №459 від 30 жовтня 2009 року, дія будівельного паспорта поширюється на будівництво житлових, дачних і садових будинків загальною площею до 500 квадратних метрів, у тому числі з господарськими та допоміжними приміщеннями у підвальному поверсі, господарськими будівлями та спорудами, індивідуальними гаражами.
Для отримання будівельного паспорта потрібно звернутися з письмовою заявою до відповідного місцевого органу містобудування й архітектури. У поданій заяві обов’язково має бути зазначено призначення будівель та споруд, орієнтовних характеристик забудови.
До заяви необхідно додати завірену нотаріально копію документа, що посвідчує право власності або користування земельною ділянкою та техпаспорт, виготовлений бюро техінвентаризації (у разі наявності на ділянці чинних і прийнятих до експлуатації будівель).
Після розгляду заяви, що не повинен тривати понад місяць із дня її подачі, видається будівельний паспорт. До нього обов’язково додають: висновок про забудову земельної ділянки; ситуаційну схему її розміщення; схему забудови; пояснювальну записку до цієї схеми. Після цього можна сміливо розпочати будівництво.
9-12-2010, 10:40
0
2 497