RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » Що міліція шукала у бабусиній стодолі

Життя у Сторожинці у п’ятницю, 19 листопада, завмерло. Зачинили практично всі торгові точки. Люди з жахом переказували одне одному чутки про міліцейську "облаву".

– Неможливо було зрозуміти, що відбувається, – розповіла сторожинчанка Леся. – Ще вранці все було спокійно. А ближче до обіду зачинені були всі магазини у центрі – навіть цілодобові гастрономи. Потім з’явилися чутки про перевірку. Казали, нібито міліція і податківці дивляться, яке в кого майно, звідки прибутки, ходять до людей додому.

– Приблизно о 10.00 19 листопада до мене у двері постукали, – розповіла сторожинчанка Люба. – Я почала одягатися, дитина ще спала. Вони, мабуть, почули, що вдома хтось є, і почали сильніше гупати зі словами: "Відчиніть, міліція!" Прийшли двоє чоловіків. Посвідчення не пред’явили. Запитували, чи не маю нарікань на сусідів. Записали, де працюю. Дали телефон дільничного і сказали у разі скарг телефонувати йому.

"Вони не представилися.
А я забула запитати про документи"


У Сторожинецькій РДА згадані події називають звичайною операцією міліції. Мовляв, ні податкова, ні інші органи до цього не причетні.

Більшість працівників органів місцевого самоврядування району, до яких ми зателефонували, підтвердила факт перевірки, але відмовилася озвучити її деталі. Один із сільських голів зауважив: "Мені це треба?"

– Правоохоронці навідувалися у будинки без відома органів місцевого самоврядування, – зауважує сільський голова Зрубу-Комарівського Володимир Сумарюк. – У нашому селі перевіряльників було двоє чи троє. Усі в цивільному.

– Коли незнайомці у цивільному відчинили хвіртку, подумала, що вони перевірятимуть світло, – розповіла пенсіонерка Флорія Яцко. – Привітавшись, незнайомці запитали, чи можуть зайти до хати і стодоли. Запитала: "Що ви хочете?" Відповіли: "Ми хочемо щось бачити". Я впустила. Оглянувши хату і стодолу за моєї присутності, поцікавилися, чи маю дітей. Відповіла, що маю чотирьох. Запитали: "Де ваші діти працюють?" Не маючи бажання їм щось пояснювати, відповіла: "Там, де і ви". Так вони і пішли. Досі не знаю, що вони хотіли побачити у хаті та стодолі. Живу бідно, у стодолі тримаю лише січкарню і діжку від корму… Коли пішли, мені так стало страшно. Думаю, може, то якісь бандити приходили. Вони ж не представилися. А я забула запитати про документи.

– Коли дізналася, що працівники міліції завітали з перевіркою до моєї сусідки Флорії Назарівни, здивувалася, – ділиться мешканка Великого Кучурова Родіка Українець. – Жінка живе у маленькій хатині. У селі живуть багатші люди, але до них ніхто не заходив.

Навідалися працівники міліції і до приватного підприємця Флоріки Кондрюк.

– Перевіряльники зайшли до мене і, навіть не представившись, з порогу почали вимагати: "Оружиє дайте!" Запитала, хто вони такі і звідки взяли, що у мене є зброя (свого часу мій дім уже грабували, тому з обережністю відчиняю двері незнайомим). У відповідь прозвучало: "Ви що, не бачите, що ми з міліції?" Відповіла: "Бачу, але має бути якийсь порядок. Ви не за адресою. Чому до мене прийшли?" Один із міліціонерів (а їх зайшло двоє, ще двоє чекали на вулиці) сказав: "Нам передали список людей, які мають оружиє. У ньому є ви". Кажу: "Немає у мене зброї. Зверніться до заступника начальника райвідділу міліції Юрія Малини, він підтвердить". Правоохоронці заперечили: "Ми його не знаємо. Ми з Чернівців. З райвідділу знаємо тільки Васю. Він чекає надворі". Попросила покликати його. Васею виявився працівник міліції Василь Руснак, якого впізнала. Коли він прийшов, почала скаржитися на дії правоохоронців: "Вони не представилися, не сказали, що це за перевірка і чи легітимна вона, не запитали навіть, хто ми такі"… Василь Руснак пояснив: "Знаю, що у вас немає зброї, але зрозумійте: мені дали список людей, яких треба перевірити. Тому я тут". Я їх не впустила у дім. І добре. Потім чула від знайомих з інших сіл району (Панки, Старої Жадови), що там до людей чіплялися навіть за дошки та дрова.

За цей день розкрили сім крадіжок

Про ці перевірки ми запитали у начальника Сторожинецького райвідділу міліції Тараса Крилюка.

– Задля чого правоохоронці здійснювали перевірку?

– Це було винятково міліцейське опрацювання. Аналогічне йому вже відбулося у Заставнівському, Вижницькому районах. Оперативно-профілактичне опрацювання проводять, згідно з розпорядженням начальника обласного УМВС від 17 листопада 2010 року. Задіяли 296 співробітників міліції з району та області. За цей день ми розкрили сім крадіжок. Провели 12 обшуків, санкціонованих рішенням суду. Внаслідок цього задокументовано чотири злочини, пов’язані з незаконним зберіганням зброї, два злочини, пов’язані з незаконним обігом наркотиків. Також виявили, що на трьох пилорамах району нині працюють люди, юридично не оформлені. Нині вирішуємо питання про порушення карних справ стосовно власників цих пилорам. Щодо іншого, то майже всі кафе, бари і магазини закрилися під час перевірки. Гадаю, їм є що приховувати.

Опрацювання відбувалося в усіх населених пунктах.

– Ці маршрути було десь документально зафіксовано? З ким узгоджено?

– Звичайно. Перед опрацюванням у п’ятницю, о 08.00, ми провели інструктаж у приміщенні Сторожинецької РДА у присутності прокурора району, який наголосив на дотриманні законності.

– Ви навідувалися і до домівок мешканців…

– Так. За час опрацювання правоохоронці відвідали понад три тисячі помешкань. Побували і в помешканнях 386 осіб, які перебувають у райвідділі міліції на обліку: раніше засуджених, наркоманів, тих, хто зловживає алкогольними напоями, сімейних дебоширів тощо. Внаслідок цього виявили 54 адміністративні правопорушення.
Люди, оселі яких перевіряли, мали право не відчинити двері працівникам міліції. Це стосується і тих, хто перебуває на обліку. Обов’язково відчинити двері повинні були тільки ті, на помешкання яких ми мали ордери на обшук, санкціонований постановою суду.

– Чи потрібно було попередити людей про опрацювання?

– Ні. Це ж була не комплексна перевірка того чи іншого об’єкта господарювання. Ми просто заходили у той чи інший магазин, перевіряли, чи є потрібна документація…

– Працівники міліції штрафували порушників?

– Ні. Правопорушення лише фіксували і передавали приписи у відповідні органи.

– Подібну перевірку вже проводили в районі?

– Керую райвідділом три з половиною роки. За цей час таке опрацювання ще не проводили. За останні 5-6 років у районі такого не пригадую.

Ми телефонували до Сторожинецької районної прокуратури. Там нас проінформували, що наразі жодна скарга про неправомірні дії міліції під час опрацювання не надійшла.

Водночас податкова служба відмежувалася від цих обходів.

Податківці жодних масових обходів громадян не проводили, повідомили в ДПА області. "Якщо наші співробітники виходять на перевірки, то обов’язково представляються. Крім того, це не має масового характеру, – зазначив Володимир ЩЕРБАНЬ, заступник голови ДПА в області. – Тому радимо громадянам: якщо до них прийшли з перевіркою чи обстеженням, обов’язково вимагайте посвідчення, запишіть номер посвідчення або прізвище, ім’я та по батькові податківця. Дізнатися, чи справді ці люди працюють у податковій і чи мають вони право на перевірку, можна за номером телефону довіри податкової 54-56-14". За цим самим номером у податковій просять повідомляти будь-яку інформацію про підозрілих перевіряльників чи їхні неправомірні дії. 
Надія Василишин,
Олеся Длужанська
2-12-2010, 09:12
Коментарів 0 Переглядів 1 354

Теги -
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.