У Чернівцях мають намір обмежити режим роботи нічних клубів і магазинів, а також заборонити продаж алкоголю вночі. Проект відповідного рішення вже назвали скандальним. Натомість міліція і прокуратура його активно лобіюють і продовжують лякати місто: кількість злочинів, скоєних молоддю напідпитку в нічний час, зростає. Корінь зла вбачають у продажу алкоголю вночі. У жовтні обласний прокурор Петро Коваль та начальник обласної міліції Микола Харабара навіть звернулися до мера Миколи Федорука з проханням розглянути питання щодо заборони продажу алкогольних напоїв від 22.00 до 10.00.
Виконавець проекту Євген КРАМАРЕНКО, начальник управління розвитку споживчого ринку та туризму департаменту економіки міськради, нині на лікарняному. Але судячи з його коментарів раніше, вважає, що запровадити нововведення цілком реально, і таким чином можна допомогти правоохоронцям втихомирити п’яних чернівчан, які вночі розперізуються.
В аналізі проекту рішення "Про встановлення режиму роботи закладам торгівлі та ресторанного господарства й обмежень у реалізації алкогольних напоїв та пива після 22.00 в м. Чернівці" серед позитивів: забезпечення дотримання громадського порядку, зменшення негативного впливу алкоголю, зменшення скарг від чернівчан щодо недотримання режиму тиші тощо. Проте документ не містить жодного негативного наслідку, які безумовно супроводжують будь-які кардинальні зміни. Наприклад, хто заборонить молоді купувати алкоголь до 22.00 і пити його вночі? І що буде з міськими нічними закладами, якщо ті, які розташовані на межі з Чернівцями, надалі працюватимуть цілодобово? Містом почали ширитися чутки, що у намірі "зарубати" чернівецькі нічні заклади є лобіювання певних бізнес-інтересів.
Володимир ПУЛИНЕЦЬ, начальник управління соціально-економічного розвитку департаменту економіки, пояснює, що департамент не був ініціатором розробки цього документа. До міської ради звернулися начальник обласного УМВС та обласний прокурор. Відповідно до їхніх пропозицій і досвіду інших міст департамент підготував проект документа.
Міська координаційна рада з питань розвитку підприємництва, до якої входять чиновники, депутати та підприємці, також днями дійшла висновку, що запропоноване положення ухвалити неможливо.
– Крім того, є усний висновок юридичного управління міськради, що таке рішення виходить за межі повноважень органів місцевого самоврядування. Наші повноваження зводяться тільки до узгодження режиму роботи закладів. Тобто цей процес в односторонньому порядку відбуватися не може, – зауважує В. Пулинець. – Причому цікаво, що прокуратура в Івано-Франківську оскаржила рішення щодо заборони продажу алкоголю в нічний час. А в нас прокуратура це ініціює. Хіба в нас різні закони?
Кілька опитаних нами власників нічних закладів категорично заявили: "Ми за громадський порядок, але проти заборони працювати вночі". Вони визнають, що таке рішення - удар по бізнесу. Адже в нічні клуби відвідувачі починають сходитися приблизно о 23.00. "Це якийсь спланований наступ, причому не тільки на підприємців, але й на права споживачів, – розповів власник одного з нічних клубів. – Насправді лише п’ять відсотків людей відвідують нічні клуби, а їх у місті приблизно 20. Можливо, є сенс у "комендантській годині" для неповнолітніх, але не для дорослих людей".
– Питання рано чи пізно будуть розглядати. Але потрібно наводити лад у рамках режиму роботи закладів, – каже Володимир Пулинець. – Ми поділяємо з правоохоронними органами їхнє занепокоєння щодо зростання рівня злочинності. Проте кожен повинен діяти в рамках закону і своїх повноважень.
Марина Карасьова
Довідка
За інформацією УМВС в області, за 8 місяців цього року в Чернівцях скоєно 108 злочинів у стані алкогольного сп’яніння, зафіксовано 1033 випадки дрібного хуліганства та 4874 випадки розпивання пива, алкогольних та слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях.
2-12-2010, 09:09
0
1 847