Кількість турфірм (нині їх в області 111) невдовзі може значно зменшитися у зв’язку зі скасуванням ліцензування турагентської діяльності. Про це йшлося на круглому столі з питань розвитку туризму в Чернівецькому торгово-економічному інституті КНТЕУ.
– Будь-яка юридична особа тепер зможе внести до свого статуту рядок про надання туристичних послуг – і зможе їх надавати, – зазначив завідувач кафедри туризму і менеджменту ЧТЕІ КНТЕУ Василь КИФЯК. – Досі були вимоги до персоналу фірми-турагента, її керівництва, оренди приміщення тощо. А тепер людина без освіти, без відповідних знань зможе легко зареєструвати підприємство. Однак якщо така людина неправильно забронює тур, до неї застосують великі штрафні санкції.
– Залишаться лише найсильніші турагенти. Дрібні відсіються, бо з ними великі оператори побояться працювати, – зазначила директор турфірми Світлана Мавіді.
За словами директора турфірми Жанни Савчук, нині великі турецькі туроператори запроваджують програми прийняття іноземних громадян в Україні. Громадяни Туреччини, Оману, Лівану, Катару, ОАЕ зацікавлені в екскурсіях, лікуванні та відпочинку в Західній Україні, Києві, Одесі, Криму. "Створіть власну екскурсійну програму з відвіданням історичних об’єктів, з легендами", – запропонувала студентам Ж. Савчук.
"Ми зі студентами обійшли усі 28 готелів області, – розповів Василь Кифяк. – Виявилося, що лише у двох готелях знають англійську мову (це "Буковина" і "Черемош"). Причому працюють там наші колишні студенти".
Також під час круглого столу студенти цікавилися у представників влади, чому так бідно представлено область на туристичних виставках у Києві. Крім того, не сприяє популяризиції відпочинку в області, на думку студентів, відсутність Інтернет-сайту з повною інформацією про регіон, про пропозиції відпочинку з перекладом англійською мовою.
Надія МАКУШИНСЬКА
30-11-2010, 09:20
0
1 454