RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » Хочете гарний під’їзд – платіть

Галина МАРКІВ,
Микола КОБИЛЮК
Вибите скло в дверях, обшарпані стіни й оббиті сходи в під’їздах – усе це найбільше дошкуляє мешканцям холодної пори. Адже тоді і квартири обігріти важче, і спільними коридорами гуляють протяги, і від непроханих гостей сходовий майданчик не захистиш. Ми з’ясували, як чернівчани наводять лад у спільних коридорах і чи варто сподіватися на допомогу влади.

Колись під’їзд на вулиці Івана Франка, 11, виглядав не найкращим чином. Обшарпані стіни було обписано матюками, а покрівля протікала. Зрозумівши, що чекати на допомогу немає від кого, кілька мешканців самі взялися за впорядкування своєї половини під’їзду.

– Поштовхом стало весілля нашої сестри, – розповідає мешканка квартири №18 Оксана, яка стала однією з ініціаторів ремонту. – Не хотілося, щоби весільні гості бачили такі стіни. Тому ми домовилися з трьома сусідами, які мешкали в нашій частині під’їзду, що кожен скинеться по тисячі гривень. Гроші дав лише один сусід, інші дві тисячі гривень ми дали з власної кишені. За ці гроші розфарбували приємними голубими тонами стіни, відремонтували козирок і залатали покрівлю.

У ЖРЕПі №6 спочатку обіцяли, що за впорядкування під’їзду скасують нам квартплату хоча би за один місяць. Проте потім заявили, що ми неправильно їх зрозуміли.

Самотужки вирішили відремонтувати вхідні двері до під’їзду і мешканці будинку №11 на вулиці Драгоманова (на фото). Старі двері були дуже обшарпані, із вибитим склом, не зачинялися.

Ініціаторами ремонту стали мешканці будинку Олег та Віктор. Вони зібрали із сусідів по 200 гривень і взялися до роботи. Чоловіки самі відреставрували старовинні двері, замінили скло і встановили замок. Тепер і виглядає гарно, і в під’їзді тепліше, і ніхто сторонній не увійде.

Також мешканці будинку розробили графік чергування у під’їзді. Він висить на дверях, і тепер щотижня кожен по черзі прибирає сходи.

Що ж заважає мешканцям будинків із проблемними під’їздами навести лад? Про це ми поцікавилися у самих чернівчан. Як виявилося, багатьом городянам доводиться жити серед нечистот не лише через бездіяльність комунальних служб, а й через неспроможність домовитися між сусідами і бодай підмітати сходи чи зачиняти двері на замок. 

На сходах ночують бомжі

В одному з під’їздів будинку №6А на вулиці Ентузіастів стіни розписано, а скло у других вхідних дверях вибито. Мешканка квартири №1 Людмила ВИНТУ зізнається, що не задоволена станом під’їзду.

– Як можна бути задоволеною, коли за 30 років існування будинку тут лише один раз робили ремонт, – каже жінка. – Наш під’їзд зараз у жахливому стані. Зливові труби діряві, як решето, і коли йде дощ, нас заливає водою. Ми щороку замінюємо скло на вхідних дверях, але його все одно вибивають хулігани. Ми встановили кодовий замок, проте мешканці ніколи не зачиняють двері. Тому взимку часто у підїзді ночують безпритульні. Ніхто з мешканців не хоче прибирати свій сходовий майданчик. За те прибирання на декількох метрах розгортаються справжні бої! Люди виходять з будинку так модно одягнені, пахнуть дорогими парфумами, а прибрати за собою в підїзді не можуть! Найважче доводиться таким, як я, – тим, хто живе на першому поверсі. Приберу – а через півгодини вже недопалки розкидані.

Тут можна покалічитися

Чернівчанин Михайло, який мешкає в будинку на вулиці Текстильників, 17А, вважає свій під’їзд найгіршим у місті. Сходи, що ведуть до під’їзду, розбиті. Чоловік показує на плиту, відбиту від сходів:

– Вночі тут без ліхтарика не обійтися, – каже чернівчанин. – Якщо ненароком наступити на цю розбиту плиту, можна дуже покалічитися.

Перед під’їздом – каналізаційний люк, з якого тече. Кілька тижнів тому його відремонтували, проте з люка знову почали витікати нечистоти. Через це перед під’їздом утворилося величезне болото, яке протікає до вулиці Братерства.

– Мені вже соромно запрошувати до себе в гості друзів. Постійно хтось може вступити у калюжу. Стільки матюків уже наслухався від них! 

Від смороду не сховатися навіть у квартирі

Нарікають на стан свого під’їзду і мешканці будинку №9 на вулиці Івасюка.
– Наш будинок – це бомбосховище, – вважає мешканка квартири №39 Діна НИКОЛЕНКО. – Його не ремонтували вже десятки років. Плити на сходах перед під’їздом хитаються. Також десь пробита каналізація, і через це у підвалі дуже смердить. Я мешкаю на першому поверсі, тож сморід доходить до моєї квартири. І нічого не можна вдіяти.

Ремонт під’їздів до квартплати не входить

Віктор РАЄЦЬКИЙ, заступник начальника управління житлового господарства Шевченківської райради:

– На сьогодні ремонт сходових майданчиків не входить у складову чинного тарифу на послуги з утримання будинку. Тобто ремонтувати під’їзди мешканці повинні за власні кошти. Також працівники ЖРЕПів не зобов’язані прибирати у підвалах. Мешканці часто пишуть нам звернення, у яких нарікають на те, що у них захаращені підвали. Але коли починаємо розбиратися, виявляється, що це вони самі зносять туди будівельне сміття та старі меблі, які захаращують доступ до внутрішньобудинкових мереж.

Загалом стан під’їздів у місті задовільний. Тобто штукатурка на стінах не обсипається, під’їзд освітлений, покрівля не протікає, усі мережі справні. Усе залежить від мешканців. Найкраще роблять ті мешканці, які не нарікають на стан своїх під’їздів, а скидаються разом і роблять такі ремонти, що ще й перемагають у конкурсах на найкращий під’їзд.

Куди звертатися

 Якщо ваш будинок обслуговує ЖРЕП:
– За домовленістю ЖРЕП може надати допомогу в ремонті під’їзду у вигляді будівельних матеріалів або працівники ЖРЕПу зроблять самі ремонт, якщо мешканці нададуть їм матеріали. Проте це навряд чи буде суттєва допомога. Щоб у ЖРЕПі розглянули таке звернення, потрібно, щоб у вашому будинку не було більш ніж місячної заборгованості зі сплати комунальних послуг.

 Якщо у вашому будинку створено об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, будинковий комітет або ініціативну групу, ви можете написати звернення до районної ради про дольову участь у співфінансуванні робіт з ремонту сходових майданчиків із залученням міського або районного бюджету. Проте мешканці мають погодитися на співфінансування ремонту у вказаному розмірі. n

Ціна комфорту

Що оплачують ЖРЕПи:
 деякі ремонтні роботи;
 освітлення сходових майданчиків (тобто лампочки повинні замінювати працівники ЖРЕПу);
 засклення вікон у під’їзді та у підвальних приміщеннях (проте придбання нових дверей – за кошти мешканців), закриття продухів;
 утеплення мереж.

Що оплачують мешканці:
 кодовий замок – до 230 грн, встановлення – 150 грн;
 домофон разом із металевими двоярусними дверима та встановленням – 6400 грн;
 інші роботи.
Важливо: за рахунок квартплати мешканцям можуть відшкодувати витрати лише на ремонт козирків у під’їздах.
25-11-2010, 10:53
Коментарів 0 Переглядів 7 359

Теги -
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.