Школярі сіють мобільники, наче просо

суспільство / Новини Чернівців
1 717
0
У районі парку Федьковича ми побачили, як хлопчик розклеює на стовпах оголошення. У ньому – прохання до тих, хто знайшов мобільний телефон Samsung GT-C3010 у футлярі, повернути його за винагороду.

– У мого брата був новенький телефон за 600 гривень, – каже школяр. – Брат стверджує, що, коли він виходив зі школи, телефон був у нього в кишені. Припускаємо, що мобілка дорогою випала з кишені.

Мобілку може взяти й однокласник

Випадки, коли у школярів зникають мобільні телефони, трапляються дуже часто, стверджує начальник відділу кримінальної міліції у справах дітей УМВС в області Микола БАСАРАБ.

– Цій проблемі ми приділяємо чимало уваги, – зазначає М. Басараб. – Бо справді дуже часто стикаємося з випадками зникнення мобілок. Найбільш поширеними є три варіанти.

Перший – діти самі забувають їх на вулиці, на парті, а потім бояться батькам зізнатися й обманюють, що телефон вкрали.

Також часто у дітей крадуть мобілки учні з їхньої ж школи, каже М. Басараб. Найчастіше викрадачів приваблює дорогий телефон, який вони собі не можуть купити.

– Коли школяр бачить в іншого дорожчий телефон, у нього прокидається дитяча заздрість, – зауважує Микола Миколайович. – Тут багато в чому винні батьки. Вони купують дітям іноді навіть дорожчі телефони, ніж собі, провокуючи цим бідніших однокласників на незаконні дії.

Іноді крадіжки трапляються і через недбалість керівництва навчальних закладів.

– Нещодавно ми затримали 30-річного мешканця Чернівців, який скоїв понад десяток крадіжок у школах, – каже пан Микола. – Він безперешкодно увійшов до школи, пройшовся кабінетами, у тому числі й заступника з виховної роботи, і поцупив із сумочки гроші. Також цей крадій заходив до порожніх класів і витягував з учнівських портфелів мобільні телефони.

Мобілка – за вісім тисяч гривень

Мобільні телефони зараз майже у всіх школярів вартістю не менше тисячі гривень.

– Донька мені заявила: з дешевим телефоном їй соромно іти до школи, – розповідає батько однієї з учениць.
У школярки Тетяни телефон коштує дві тисячі гривень. Дівчина стверджує – у більшості її однокласників мобільні коштують приблизно стільки ж, а то й більше.

– В одного хлопця з нашої школи – телефон за вісім тисяч гривень, – каже Таня.

Кожна школа з проблемою викрадення телефонів бореться по-своєму.
Наприклад, у Чернівецькій школі №1 у коридорах встановлено приховані відеокамери.

– Часто це допомагає встановити, коли учень востаннє тримав мобільний телефон, – стверджує директор школи Марія ГАЛУЗІНСЬКА. – Внаслідок чого загублену річ швидко знаходять.
Галина МАРКІВ

Як уберегтися
від крадіжки:
 зберігати мобілку постійно біля себе або у класі встановити шафку, яку можна буде зачиняти;
 під час уроків фізкультури віддавати свій телефон вчителю;
 не варто купувати дитині дуже дорогий телефон.

Якщо телефон зник:
 насамперед пошукати самому або звернутися до адміністрації школи;
 звернутися до міліції (номер телефону – 102);
 повідомити правдиві дані про факти пропажі телефону, IMEI, серійний номер, номер, марку телефону, колір, особливі прикмети.

Цифри

За інформацією відділу кримінальної міліції у справах дітей УМВС в області, протягом минулого року надійшло 83 звернення з приводу крадіжок мобільних телефонів. Цього року вже зафіксовано 76 таких випадків. Порушено 14 кримінальних справ.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують