Від 17 липня 2010 року, відповідно до Закону України "Про внесення змін до законів України "Про Державний бюджет на 2010 рік" і "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", підприємці, які обрали спрощений спосіб оподаткування (фіксований патент або єдиний податок), повинні сплачувати страхові внески за себе та членів сімей, які беруть участь у їхній підприємницькій діяльності, до Пенсійного фонду.
Микола ШЕВЧЕНКО, виконавчий директор Регіонального фонду підтримки підприємництва в області, юрист:
– Розмір страхового внеску повинен бути не менший за мінімальний внесок. Щомісячний мінімальний внесок становить: у липні-вересні – 294,82 гривні, у жовтні-листопаді – 301,12 гривні, у грудні – 306,1 гривні. Оскільки до Пенсійного фонду підприємці вже сплачують внески, розрахувати доплату до необхідної мінімальної страхової суми неважко. Від суми єдиного податку відраховують 42 відсотки, а від фіксованого патенту – 10 відсотків до Пенсійного фонду, все інше підприємець доплачує самостійно.
Зміни до законодавства передбачають і строки для зарахування таких внесків. Їх потрібно сплачувати щоквартально протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу: за липень-вересень – до 20 жовтня 2010 року, за жовтень-грудень – до 20 січня 2011 року. Проте можна сплачувати і щомісячно.
Головне управління Пенсійного фонду в області звернулося до Регіонального фонду підтримки підприємництва із проханням допомогти роз’яснити підприємцям процедуру сплати пенсійних внесків. Як партнера ми залучили юридичну компанію "Лідер". Щоби підприємцям було легше зорієнтуватися, можемо надати кілька практичних порад.
Рекомендуємо здійснювати платежі щомісячно. Щомісячна оплата, порівняно з щоквартальною, зменшить навантаження на підприємця і допоможе уникнути небажаної заборгованості.
Радимо звертатися до Пенсійного фонду відповідних районів, щоб отримати форми звітності, а за потреби необхідні консультації. ПФУ зобов’язаний роз’яснити всі питання.
До першого січня 2011 року рекомендуємо погасити заборгованість, що виникла до першого липня 2010 року. У такому разі заборгованість зі сплати внесків, що виникла до першого липня 2010 року, заборгованість зі сплати фінансових санкцій (пені та штрафів) підлягає списанню.
Варто зауважити, що такі внески до ПФУ підприємці будуть сплачувати лише до першого січня 2011 року. А з нового року в Україні вводять єдиний соціальний внесок, який теоретично має полегшити життя підприємців, адже не потрібно буде бігати до чотирьох фондів соціального страхування. Але фонди соціального страхування (з тимчасової втрати працездатності, нещасного випадку та щодо безробіття) не ліквідовують і відповідні закони не втрачають чинності щодо цих видів страхування. Яким чином ці колізії у законодавстві усуватимуть уряд чи Верховна Рада – наразі невідомо.
Скільки платити?
Щомісячний мінімальний страховий внесок становить (2010 рік, грн):
липень-вересень – 294,82;
жовтень-листопад – 301,12;
грудень – 306,1.
При цьому частину страхових внесків уже перераховано у складі єдиного чи фіксованого податків. Тому від вказаної вище суми підприємцеві потрібно відняти 10 відсотків від суми єдиного податку (якщо він на єдиному податку) чи 42 відсотки від суми фіксованого податку (якщо підприємець сплачує фіксований податок).
Марина КАРАСЬОВА
18-11-2010, 11:18
0
3 472