"Хочемо влаштувати своєму родичеві незвичайне свято у вигляді фуршету. Будьте ласкаві, опишіть на сторінках газети, що таке фуршет і у яких випадках, коли та кому його організовують. Чи можна зробити фуршет безалкогольним?" Григорій, Аурел.
Відповісти на лист ми попросили Ігоря ДАНИЛЕНКА, досвідченого адміністратора одного із чернівецьких ресторанів.
– Фуршет – це зазвичай офіційний прийом тривалістю не більше години, – пояснює адміністратор. – Він не передбачає довгих і ситих застіль, це досить економний варіант проведення бенкету. Основна відмінність фуршету від інших бенкетів полягає у тому, що тут гості їдять стоячи, стільці відсутні. Під час святкування всі люди стоять довкола столу або знаходяться віддалік, а до столу підходять час від часу щось взяти. Фуршети також можуть обслуговувати офіціанти, які ходять поміж запрошеними з підносами.
Отож, пояснює пан Ігор, враховуючи відсутність стільців, потрібно насамперед подбати про те, щоби гостям було зручно їсти і пити стоячи. Адже в одній руці гостя – тарілка і фужер, в іншій – виделка. Ножі під час фуршету не використовують. Тарілки – середнього розміру, не надто великі. Можна також придбати спеціальні тримачі для фужерів, щоби гостеві було легше усе це тримати. Адже, за правилами етикету, раз взявши посуд із загального столу, назад його класти на стіл негарно.
Страви на столі мають бути маленькі й компактні, щоб їх було зручно взяти і за одним разом покласти до рота. Адже розрізати чи роздроблювати страву виделкою стоячи зовсім не зручно. Також усе на столі має бути розташоване таким чином, щоби кожен учасник фуршету міг дістати все, що йому потрібно.
– Щодо складу меню, то це може бути що завгодно. Але продукти повинні бути нарізані дрібними шматками, щоби їх не потрібно було розрізати ножем, – каже пан Ігор. – Звичайно, перші страви, фарширована курка, риба чи ціле порося не підійдуть. Дуже зручні страви на шпажках. Бо не за етикетом своєю виделкою брати страву із загальної тарілки. А так взяв собі шпажку на свою тарілку і спокійно їси.
Щодо звичайних канапок, то Ігор Даниленко радить не переборщити із хлібом. Адже гість хоче спробувати не стільки хліб, скільки смачненькі страви. Тож краще надати перевагу канапкам на шпажках без хліба. (Г. Марків)
Що подати на стіл Шматочки сиру, ковбаси, шинки, підчеревини, риби, овочі, фігурно нарізані та нанизані на шпажки.
На стіл можна подавати навіть креветки та раків. Але їх перед цим треба підготувати: раки очистити від панцира, а від креветки залишити лише хвостовий сегмент.
Може бути й шашлик – невеличкий підсмажений шматок м’яса на шпажці.
Щодо салатів, то вони на фуршеті небажані. Але якщо вже їх подавати, то у печених кошичках – тарталетках.
Напої можуть бути будь-які, хоч би й кефір, тут жодних обмежень немає.
Що нанизати
на шпажки: сир, шинку, огірок, маслину чи оливку (без кісточки);
ананас, яблуко, полуницю, виноград.
18-11-2010, 10:56
0
1 659